DELFIN VVS ApS
Stamdata
Navn | DELFIN VVS ApS |
Adresse | Salsmosevej 8, 3660, Stenløse |
Stiftelsesdato | 1. jan. 1997 |
Antal | 6 / 5 |
Lokationer (P-enheder) | 1Se lokationer |
Hjemmeside | https://delfin-vvs.dk/ |
Branche | Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (432200) |
Navn | DELFIN VVS ApS |
Adresse | Salsmosevej 8, 3660, Stenløse |
Stiftelsesdato | 1. jan. 1997 |
Antal | 6 / 5 |
Lokationer (P-enheder) | 1Se lokationer |
Hjemmeside | https://delfin-vvs.dk/ |
Branche | Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (432200) |
Hold øje med DELFIN VVS ApS
Beskrivelse
DELFIN VVS ApS driver VVS-virksomhed. I august 2026 havde selskabet 6 medarbejdere og 5 årsværk; i august 2025 havde det 6 medarbejdere. Fra 19. marts 2026 ejer F. SCHOU HOLDING ApS 66,67–89,99 % af kapitalen og har 66,67 % af stemmerettighederne, mens ML98 Holding ApS ejer 33,33–49,99 % af kapitalen og har 33,33 % af stemmerettighederne i DELFIN VVS ApS. Regnskabet for 2025 viser et bruttoresultat på 6,5 mio. kr. og et resultat efter skat på 2,3 mio. kr.; de korrigerede sammenligningstal for 2024 var henholdsvis 3,4 mio. kr. og 795.684 kr.
Egen beskrivelse på virk.dk
Selskabets aktivitet har i lighed med tidligere år bestået i at drive VVS-virksomhed.
Analysis by AI ✨
Regnskabet for 2025 viser højere indtjening end i 2024: bruttoresultatet var 6,5 mio. kr. mod 3,4 mio. kr., og årets resultat efter skat var 2,3 mio. kr. mod 795.684 kr. i 2024. 2024-tallene er de korrigerede sammenligningstal i 2025-regnskabet.
I august 2026 havde selskabet 6 medarbejdere og 5 årsværk. I august 2025 var der 6 medarbejdere.
Fra 19. marts 2026 har F. SCHOU HOLDING ApS en ejerandel på 66,67–89,99 % og 66,67 % af stemmerettighederne i DELFIN VVS ApS, mens ML98 Holding ApS har en ejerandel på 33,33–49,99 % og 33,33 % af stemmerettighederne. ML98 Holdings tidligere ejerandel var 25–33,32 % frem til 18. marts 2026; F. SCHOU HOLDINGs ejerandel har været registreret siden 2006.
AI-genererede tekster bygger på registrerede oplysninger, som kan være forsinkede eller ufuldstændige. Der kan forekomme fejl.
Økonomi
| Regnskabsperiode | 2025kr. | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 6.454.415 | |||||||
| Driftsresultat | 2.972.521 | |||||||
| Resultat før skat | 2.984.070 | |||||||
| Årets resultat | 2.318.505 | |||||||
| Samlede aktiver | 5.477.237 | |||||||
| Egenkapital | 3.852.067 | |||||||
| Gns. ansatte | 5 | |||||||
2018–2025 Lås regnskabshistorikken op | ||||||||
Datapublica Risk Score
Det indgår i vurderingen
Økonomi
Soliditet, indtjening og likviditet
Regnskaber og historik
Sene regnskaber og tidligere økonomiske problemer
Ejere og ledelse
Tidligere konkurser og ejernes øvrige virksomheder
Virksomhed og relationer
Alder, branche og delte adresser eller kontaktoplysninger
Standard: Score og risikoniveauPro: Også detaljeret forklaring af faktorerne
Gazelle
Kandidat 2027 — mangler ét regnskabsår
Bruttoresultatet skal mindst være 6.454.416 kr. i regnskabsåret, der slutter 31. dec. 2026.
Børsen Gazelle er Dagbladet Børsens kåring. Datapublica er ikke tilknyttet Børsen. Beregnede statusser er Datapublicas egen analyse af offentlige CVR-regnskabsdata.
Stiftere
| Stifter | Registreret som stifter | Nuværende roller | Ejerandel |
|---|---|---|---|
| Flemming Schou | Registreret som stifter1. jan. 1997 | Nuværende roller BestyrelseDirektion | Ejerandel 66,67–89,99 %Indirekte via F. SCHOU HOLDING ApS |
| René Unold | Registreret som stifter1. jan. 1997 | Nuværende roller — | Ejerandel — |
Ledelse og roller
| Person | Roller | Titler |
|---|---|---|
| Flemming Schou | Roller BestyrelseDirektion | TitlerFORMAND • DIREKTØR |
| Mikkel Larsen | Roller Bestyrelse | TitlerBESTYRELSESMEDLEM |
| Susanne Schou | Roller Bestyrelse | TitlerBESTYRELSESMEDLEM |
Revisor
| Revisionsfirma | Revisor | Rolle | Fra |
|---|---|---|---|
| Lindeberg Storm Fischer | RevisorJohn Lindeberg Jensen | RolleStatsautoriseret revisor | Fra16. jan. 2026 |
Legale ejere
| Ejer | Ejerandel | Stemmeandel | Fra |
|---|---|---|---|
| Ejerandel66,67–89,99 % | Stemmeandel66,67 % | Fra19. mar. 2026 | |
| Ejerandel33,33–49,99 % | Stemmeandel33,33 % | Fra19. mar. 2026 |
Ultimative ejere
| Navn | Ejerskab gennem | Beregnet ejerandel |
|---|---|---|
| Flemming Schou | Ejerskab gennem | 66,67–89,99 % |
| Mikkel Larsen | Ejerskab gennem | 33,33–49,99 % |