PSP HOLDING ApS
CVRCVR-nummer20438444
Stamdata
Navn | PSP HOLDING ApS |
Adresse | Råensvej 1, 9000, Aalborg |
Stiftelsesdato | 31. okt. 1997 |
Antal | 1 / 0,09 |
Lokationer (P-enheder) | 1Se lokationer |
Momsregistreret | |
Branche | Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000) |
Navn | PSP HOLDING ApS |
Adresse | Råensvej 1, 9000, Aalborg |
Stiftelsesdato | 31. okt. 1997 |
Antal | 1 / 0,09 |
Lokationer (P-enheder) | 1Se lokationer |
Momsregistreret | |
Branche | Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000) |
Hold øje med PSP HOLDING ApS
Få en email, når vi registrerer ændringer i regnskaber, ejerskab, ledelse eller ejendomshandler. Så slipper du for selv at tjekke virksomheden.
Gratis konto
Beskrivelse
Selskabets aktivitet er investering i aktier og anparter i andre selskaber.
Økonomi
Selskabsregnskab
| Regnskabsperiode | 2025kr. | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -365.923 | ||||||||
| Driftsresultat | -585.647 | ||||||||
| Resultat før skat | 6.695.655 | ||||||||
| Årets resultat | 6.826.791 | ||||||||
| Samlede aktiver | 84.665.912 | ||||||||
| Egenkapital | 58.980.281 | ||||||||
| Gns. ansatte | 1 | ||||||||
2017–2025 Lås regnskabshistorikken op | |||||||||
Datapublica Risk Score
Låst
Vurderer risikoen for økonomiske problemer ud fra virksomhedens regnskaber, historik og relationer.
0 · Lav100 · Høj
Det indgår i vurderingen
Økonomi
Soliditet, indtjening og likviditet
Regnskaber og historik
Sene regnskaber og tidligere økonomiske problemer
Ejere og ledelse
Tidligere konkurser og ejernes øvrige virksomheder
Virksomhed og relationer
Alder, branche og delte adresser eller kontaktoplysninger
Standard: Score og risikoniveauPro: Også detaljeret forklaring af faktorerne
Kontakt
Der er ikke registreret kontaktoplysninger på virksomheden.
Gazelle
1 vækstår i træk
Børsen Gazelle er Dagbladet Børsens kåring. Datapublica er ikke tilknyttet Børsen. Beregnede statusser er Datapublicas egen analyse af offentlige CVR-regnskabsdata.
Ledelse og roller
| Person | Roller | Titler |
|---|---|---|
| Dennis Zaar Søndergaard | Roller BestyrelseDirektion | TitlerBESTYRELSESMEDLEM • DIREKTØR |
| Frede Clausen | Roller Bestyrelse | TitlerFORMAND |
| Jonas Keller Søndergaard | Roller Bestyrelse | TitlerBESTYRELSESMEDLEM |
| Mark Søndergaard Sørensen | Roller Bestyrelse | TitlerBESTYRELSESMEDLEM |
Revisor
| Revisionsfirma | Revisor | Rolle | Fra |
|---|---|---|---|
| Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab | RevisorMarian Fruergaard | Rollestatsautoriseret revisor | Fra28. jun. 2026 |
Legale ejere
| Ejer | Ejerandel | Stemmeandel | Fra |
|---|---|---|---|
| Ejerandel33,33–49,99 % | Stemmeandel33,33 % | Fra26. jun. 2024 | |
| Ejerandel33,33–49,99 % | Stemmeandel33,33 % | Fra26. jun. 2024 | |
| Ejerandel33,33–49,99 % | Stemmeandel33,33 % | Fra26. jun. 2024 |
Dattervirksomheder
| Virksomhed | Ejerandel | Stemmeandel | Fra |
|---|---|---|---|
| Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra25. jun. 2024 | |
| Ejerandel90–99,99 % | Stemmeandel90 % | Fra19. jul. 2017 | |
| Ejerandel50–66,66 % | Stemmeandel50 % | Fra4. dec. 2017 | |
| Ejerandel25–33,32 % | Stemmeandel25 % | Fra2. okt. 2013 | |
| Ejerandel20–24,99 % | Stemmeandel20 % | Fra27. okt. 2005 | |
| Ejerandel20–24,99 % | Stemmeandel20 % | Fra10. jan. 2018 | |
| Ejerandel20–24,99 % | Stemmeandel20 % | Fra28. dec. 2022 | |
| Ejerandel20–24,99 % | Stemmeandel20 % | Fra10. jan. 2018 | |
| Ejerandel10–14,99 % | Stemmeandel10 % | Fra30. okt. 2026 |
Ultimative ejere
| Navn | Ejerskab gennem | Beregnet ejerandel |
|---|---|---|
| Dennis Zaar Søndergaard | Ejerskab gennem | 33,33–49,99 % |
| Jonas Keller Søndergaard | Ejerskab gennem | 33,33–49,99 % |
| Mark Søndergaard Sørensen | Ejerskab gennem | 33,33–49,99 % |
Indirekte ejede virksomheder
| Navn | Ejerskab gennem | Beregnet ejerandel |
|---|---|---|
| GLOBAL CAR LEASING A/S | 19–33,32 % | |
| GCL MANAGEMENT INVEST ApS | Ejerskab gennem | 18–24,99 % |
| AG-3 A/S | Ejerskab gennem | 9–14,99 % |
| AG-5 A/S | Ejerskab gennem | 9–14,99 % |
| AG-2 A/S | Ejerskab gennem | 8,33–16,66 % |
| K/S LÜNEN | Ejerskab gennem | 8,33–16,66 % |
| Lange Strasse Lünen ApS | Ejerskab gennem | 8,33–16,66 % |
| A/S Knooper Weg, Kiel | Ejerskab gennem | 8,1–14,99 % |
| EJENDOMSSELSKABET ISERLOHN A/S | Ejerskab gennem | 8,1–14,99 % |
| AG-1 A/S | Ejerskab gennem | 5–8,33 % |
| Sporparken, Randers P/S | Ejerskab gennem | Ukendt ejerandel |