TPC MANAGEMENT ApS
Stamdata
Navn | TPC MANAGEMENT ApS |
Adresse | Kochsgade 31B, 5000, Odense C |
Stiftelsesdato | 6. mar. 2000 |
Antal | 3 / 3 |
Lokationer (P-enheder) | 1Se lokationer |
Hjemmeside | https://tpcmanagement.dk/ |
Momsregistreret | |
Branche | Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000) |
Navn | TPC MANAGEMENT ApS |
Adresse | Kochsgade 31B, 5000, Odense C |
Stiftelsesdato | 6. mar. 2000 |
Antal | 3 / 3 |
Lokationer (P-enheder) | 1Se lokationer |
Hjemmeside | https://tpcmanagement.dk/ |
Momsregistreret | |
Branche | Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000) |
Hold øje med TPC MANAGEMENT ApS
Beskrivelse
Selskabets aktivitet har bestået i at drive investering, udvikling og eje aktier/anpart i unoterede virksomheder, køb og salg af noterede værdipapirer samt konsulentvirksomhed og ejendomsinvestering og udlejning.
Økonomi
| Regnskabsperiode | 2025kr. | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 743.565 | ||||||||
| Driftsresultat | -3.731.223 | ||||||||
| Resultat før skat | 1.367.488 | ||||||||
| Årets resultat | -286.301 | ||||||||
| Samlede aktiver | 310.198.557 | ||||||||
| Egenkapital | 307.248.534 | ||||||||
| Gns. ansatte | 3 | ||||||||
2017–2025 Lås regnskabshistorikken op | |||||||||
Datapublica Risk Score
Det indgår i vurderingen
Økonomi
Soliditet, indtjening og likviditet
Regnskaber og historik
Sene regnskaber og tidligere økonomiske problemer
Ejere og ledelse
Tidligere konkurser og ejernes øvrige virksomheder
Virksomhed og relationer
Alder, branche og delte adresser eller kontaktoplysninger
Standard: Score og risikoniveauPro: Også detaljeret forklaring af faktorerne
Kontakt
Der er ikke registreret kontaktoplysninger på virksomheden.
Gazelle
1 vækstår i træk
Børsen Gazelle er Dagbladet Børsens kåring. Datapublica er ikke tilknyttet Børsen. Beregnede statusser er Datapublicas egen analyse af offentlige CVR-regnskabsdata.
Stiftere
| Stifter | Registreret som stifter | Nuværende roller | Ejerandel |
|---|---|---|---|
| Torben Frigaard Rasmussen | Registreret som stifter6. mar. 2000 | Nuværende roller Direktion | Ejerandel 100 %Legal |
Ledelse og roller
| Person | Roller | Titler |
|---|---|---|
| Torben Frigaard Rasmussen | Roller DirektionEJERREGISTER | TitlerDIREKTØR |
Revisor
| Revisionsfirma | Revisor | Rolle | Fra |
|---|---|---|---|
| EY Godkendt Revisionspartnerselskab | RevisorSøren Smedegaard Hvid | Rollestatsaut. revisor | Fra22. jun. 2026 |
Legale ejere
| Ejer | Ejerandel | Stemmeandel | Fra |
|---|---|---|---|
| Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra6. mar. 2000 |
Dattervirksomheder
| Virksomhed | Ejerandel | Stemmeandel | Fra |
|---|---|---|---|
| Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra13. nov. 2017 | |
| Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra19. dec. 2022 | |
| Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra22. nov. 2022 | |
| Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra27. sep. 2018 | |
| Ejerandel50–66,66 % | Stemmeandel50 % | Fra12. okt. 2021 | |
| Ejerandel50–66,66 % | Stemmeandel50 % | Fra29. nov. 2017 | |
| Ejerandel50–66,66 % | Stemmeandel50 % | Fra1. dec. 2015 | |
| Ejerandel33,33–49,99 % | Stemmeandel33,33 % | Fra20. okt. 2021 | |
| Ejerandel25–33,32 % | Stemmeandel25 % | Fra18. jun. 2024 | |
| Ejerandel25–33,32 % | Stemmeandel25 % | Fra26. okt. 2004 | |
| Ejerandel25–33,32 % | Stemmeandel25 % | Fra28. aug. 2025 | |
| Ejerandel25–33,32 % | Stemmeandel25 % | Fra1. jul. 2026 | |
| Ejerandel15–19,99 % | Stemmeandel15 % | Fra1. aug. 2026 | |
| Ejerandel15–19,99 % | Stemmeandel15 % | Fra17. dec. 2025 | |
| Ejerandel10–14,99 % | Stemmeandel10 % | Fra20. maj 2025 | |
| Ejerandel10–14,99 % | Stemmeandel10 % | Fra18. apr. 2016 |
Ultimative ejere
| Navn | Ejerskab gennem | Beregnet ejerandel |
|---|---|---|
| Torben Frigaard Rasmussen | Ejerskab gennem Direkte | 100 % |
Indirekte ejede virksomheder
| Navn | Ejerskab gennem | Beregnet ejerandel |
|---|---|---|
| BCLOSE A/S | Ejerskab gennem | 25–33,32 % |
| Coworking Gastro ApS | Ejerskab gennem | 25–33,32 % |
| Myfightbook ApS | Ejerskab gennem | 25–44,44 % |
| PROBUS EJENDOMME OG INVESTERING A/S | Ejerskab gennem | 15–19,99 % |
| PROBUS HOLDING A/S | Ejerskab gennem | 15–19,99 % |
| PROBUS Rosenbækken ApS | Ejerskab gennem | 15–19,99 % |
| Probus Rugårdsvej Odense ApS | Ejerskab gennem | 15–19,99 % |
| Probus Skovgaardsvej A/S | Ejerskab gennem | 15–19,99 % |
| Cardlay A/S | 12,5–21,65 % | |
| Cardlay Payments Solutions A/S | 12,5–21,65 % | |
| Elmehaven Holding ApS | Ejerskab gennem | 10–14,99 % |
| Probus City Ejendomme ApS | Ejerskab gennem | 10–14,99 % |
| Probus Elmehaven ApS | Ejerskab gennem | 10–14,99 % |
| Probus Tværkajen ApS | Ejerskab gennem | 10–14,99 % |
| Probus Vindegade A/S | Ejerskab gennem | 10–14,99 % |
| Noahs Belux ApS | Ejerskab gennem | 2,5–6,66 % |
| Noahs Danmark ApS | Ejerskab gennem | 2,5–6,66 % |
| Noahs Global ApS | Ejerskab gennem | 2,5–6,66 % |
| Noahs Ireland ApS | Ejerskab gennem | 2,5–6,66 % |
| Accutics ApS | Ukendt ejerandel | |
| C 1ST ApS | Ukendt ejerandel | |
| Cardlay Holding ApS | Ukendt ejerandel | |
| kontolink ApS | Ukendt ejerandel | |
| Pisa K/S | Ejerskab gennem | Ukendt ejerandel |