NØLLER INVEST ApS
CVRCVR-nummer28974809
Stamdata
Navn | NØLLER INVEST ApS |
Adresse | Brovænget 38, 2830, Virum |
Stiftelsesdato | 23. aug. 2005 |
Antal | 1 / 0,92dec. 2025 |
Lokationer (P-enheder) | 1Se lokationer |
Branche | Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000) |
Navn | NØLLER INVEST ApS |
Adresse | Brovænget 38, 2830, Virum |
Stiftelsesdato | 23. aug. 2005 |
Antal | 1 / 0,92dec. 2025 |
Lokationer (P-enheder) | 1Se lokationer |
Branche | Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000) |
Hold øje med NØLLER INVEST ApS
Få en email, når vi registrerer ændringer i regnskaber, ejerskab, ledelse eller ejendomshandler. Så slipper du for selv at tjekke virksomheden.
Gratis konto
Beskrivelse
Selskabets hovedaktivitet består af at drive virksomhed med investeringer og konsulent- og rådgivnings virksomhed og hermed efter ledelsens skøn beslægtet virksomhed.
Økonomi
Selskabsregnskab
| Regnskabsperiode | 2025kr. | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 1.584.187 | ||||||||
| Driftsresultat | 1.060.570 | ||||||||
| Resultat før skat | 2.363.918 | ||||||||
| Årets resultat | 3.233.469 | ||||||||
| Samlede aktiver | 39.517.265 | ||||||||
| Egenkapital | 37.014.910 | ||||||||
| Gns. ansatte | 1 | ||||||||
2017–2025 Lås regnskabshistorikken op | |||||||||
Datapublica Risk Score
Låst
Vurderer risikoen for økonomiske problemer ud fra virksomhedens regnskaber, historik og relationer.
0 · Lav100 · Høj
Det indgår i vurderingen
Økonomi
Soliditet, indtjening og likviditet
Regnskaber og historik
Sene regnskaber og tidligere økonomiske problemer
Ejere og ledelse
Tidligere konkurser og ejernes øvrige virksomheder
Virksomhed og relationer
Alder, branche og delte adresser eller kontaktoplysninger
Standard: Score og risikoniveauPro: Også detaljeret forklaring af faktorerne
Gazelle
2 vækstår i træk
Børsen Gazelle er Dagbladet Børsens kåring. Datapublica er ikke tilknyttet Børsen. Beregnede statusser er Datapublicas egen analyse af offentlige CVR-regnskabsdata.
Stiftere
| Stifter | Registreret som stifter | Nuværende roller | Ejerandel |
|---|---|---|---|
| Leif Nørgaard | Registreret som stifter23. aug. 2005 | Nuværende roller Direktion | Ejerandel 10–14,99 %Indirekte · Se ejerdiagram |
Ledelse og roller
| Person | Roller | Titler |
|---|---|---|
| Leif Nørgaard | Roller Direktion | TitlerDIREKTØR |
Revisor
| Revisionsfirma | Revisor | Rolle | Fra |
|---|---|---|---|
| Baker Tilly Denmark | RevisorMorten Friis Munksgaard | Rollestatsautoriseret revisor | Fra30. jun. 2026 |
| Baker Tilly Denmark | Revisor— | Rolle— | Fra30. jun. 2026 |
Legale ejere
| Ejer | Ejerandel | Stemmeandel | Fra |
|---|---|---|---|
| Ejerandel33,33–49,99 % | Stemmeandel0 % | Fra19. feb. 2021 | |
| Ejerandel33,33–49,99 % | Stemmeandel0 % | Fra19. feb. 2021 | |
| Ejerandel10–14,99 % | Stemmeandel90 % | Fra19. feb. 2021 |
Dattervirksomheder
| Virksomhed | Ejerandel | Stemmeandel | Fra |
|---|---|---|---|
| Ejerandel15–19,99 % | Stemmeandel15 % | Fra31. okt. 2018 | |
| Ejerandel10–14,99 % | Stemmeandel10 % | Fra9. jan. 2023 | |
| Ejerandel5–9,99 % | Stemmeandel5 % | Fra5. dec. 2025 | |
| Ejerandel5–9,99 % | Stemmeandel5 % | Fra31. dec. 2024 | |
| Ejerandel5–9,99 % | Stemmeandel5 % | Fra19. dec. 2024 |
Ultimative ejere
| Navn | Ejerskab gennem | Beregnet ejerandel |
|---|---|---|
| Oliver Nørgaard Grønne | Ejerskab gennem | 29,99–49,99 % |
| Sine Nørgaard Grønne | Ejerskab gennem | 29,99–49,99 % |
| Leif Nørgaard | 10–14,99 % |
Indirekte ejede virksomheder
| Navn | Ejerskab gennem | Beregnet ejerandel |
|---|---|---|
| HOUSE OF COTTON ApS | Ejerskab gennem | 2,25–4 % |
| House of Cotton Retail ApS | Ejerskab gennem | 2,25–4 % |
| Ketshop Frederiksberg ApS | Ejerskab gennem | 2,25–4 % |
| NatureCell Denmark ApS | Ejerskab gennem | 2,25–4 % |
| Racket House ApS | Ejerskab gennem | 2,25–4 % |
| The Drip ApS | Ejerskab gennem | 2,25–4 % |
| AlfaLab ApS | Ejerskab gennem | 1,5–3 % |
| Backpackerlife ApS | Ejerskab gennem | 1,5–3 % |
| Box The Original ApS | Ejerskab gennem | 1,5–3 % |
| DM Greenkeeping ApS | Ejerskab gennem | 1,5–3 % |
| Eyda ApS | Ejerskab gennem | 1,5–3 % |
| Holdingselskabet af 9. december 2025 A/S | Ejerskab gennem | 1,5–3 % |
| Sandstone Scandinavia ApS | Ejerskab gennem | 1,5–3 % |
| Thornæs Destilleri A/S | Ejerskab gennem | 1,5–3 % |
| SIRÈNE OOONO ApS | Ejerskab gennem | 1,35–3 % |
| Joule Medical A/S | Ejerskab gennem | 1–2,7 % |
| OOONO A/S | Ejerskab gennem | 1–2,7 % |
| DITUR.DK ApS | Ejerskab gennem | 0,75–2 % |
| NWD ApS | Ejerskab gennem | 0,75–2 % |
| Skatteguiden ApS | Ejerskab gennem | 0,75–2 % |
| Borgvardt ApS | Ejerskab gennem | 0,37–1,34 % |
| DM Greenkeeping Danmark A/S | Ejerskab gennem | 0,37–1 % |
| Schultz Design ApS | Ejerskab gennem | 0,37–1,34 % |
| Josephine Nord ApS | Ejerskab gennem | 0,11–0,4 % |