---
title: "RELEVANT HOLDING ApS – CVR 29193592, regnskab og ejerforhold"
description: "RELEVANT HOLDING ApS (CVR 29193592). Aktiv · Anden specialiseret engroshandel i.a.n. · Frederiksberg. Omsætning 683,4 mio. DKK (2025)."
canonical_url: "https://datapublica.dk/companies/29193592-relevant-holding-aps"
locale: "da"
route_type: "company_overview"
robots: "index,follow"
---

# RELEVANT HOLDING ApS

RELEVANT HOLDING ApS \(CVR 29193592\). Aktiv · Anden specialiseret engroshandel i.a.n. · Frederiksberg. Omsætning 683,4 mio. DKK \(2025\).

CVR-nummer: 29193592

## Virksomhedsoplysninger

- **CVR-nummer:** 29193592

- **Status:** Aktiv

- **Adresse:** Solbjergvej 10, 2000, Frederiksberg

- **Virksomhedsform:** Anpartsselskab \(ApS\)

- **Stiftet:** 1. dec. 2005

- **Produktionsenheder:** 1

- **Website:** https://www.relevant.com.py/en/

- **LEI:** 549300BE25CR2PWXR617

## Aktiviteter og branche

- Anden specialiseret engroshandel i.a.n.

- 468900 — Anden specialiseret engroshandel i.a.n.

## Seneste regnskabsperiode

- **Regnskabsperiode:** 2025

- **Valuta:** DKK

- **Omsætning:** 683.390.829

- **Driftsresultat:** 21.594.203

- **Årets resultat:** 4.972.080

- **Aktiver:** 261.463.546

- **Egenkapital:** 128.408.087

## Stiftere

| Stifter | Registreret som stifter | Nuværende roller | Ejerandel |
| --- | --- | --- | --- |
| [Anders Aagaard Jensen](https://datapublica.dk/people/pid_entity_4000530919-anders-aagaard-jensen) | 1. dec. 2005 | Direktion | 100 % \(Legal\) |

## Ledelse og roller

| Person | Roller | Titler |
| --- | --- | --- |
| [Anders Aagaard Jensen](https://datapublica.dk/people/pid_entity_4000530919-anders-aagaard-jensen) | Direktion • EJERREGISTER | DIREKTØR |

## Revisor

| Revisionsfirma | Revisor | Rolle | Fra |
| --- | --- | --- | --- |
| PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | Christopher Kowalczyk | statsautoriseret revisor | 10. jun. 2026 |
| PricewaterhouseCoopersStatsautoriseret Revisionspartnerselskab | Thomas Baunkjær Andersen | statsautoriseret revisor | 10. jun. 2026 |

## Legale ejere

### Aktuelle

| Ejer | Ejerandel | Stemmeandel | Fra |
| --- | --- | --- | --- |
| EjerAnders Aagaard Jensen | Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra1. dec. 2005 |

## Dattervirksomheder

### Aktuelle

| Virksomhed | Ejerandel | Stemmeandel | Fra |
| --- | --- | --- | --- |
| VirksomhedDORA ApS | Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra10. mar. 2011 |
| VirksomhedMadklubben Holding ApS | Ejerandel66,67–89,99 % | Stemmeandel66,67 % | Fra16. dec. 2020 |

### Tidligere

| Virksomhed | Ejerandel | Stemmeandel | Fra | Til |
| --- | --- | --- | --- | --- |
| VirksomhedPolly ApS | Ejerandel66,67–89,99 % | Stemmeandel66,67 % | Fra21. okt. 2019 | Til16. dec. 2020 |
| VirksomhedFrank ApS. | Ejerandel66,67–89,99 % | Stemmeandel66,67 % | Fra15. maj 2017 | Til16. dec. 2020 |
| VirksomhedMadklubben Holding ApS | Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra1. nov. 2019 | Til15. dec. 2020 |
| VirksomhedFrank Gruppen ApS | Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra1. jul. 2020 | Til27. nov. 2020 |
| VirksomhedMadklubben Esbjerg ApS | Ejerandel66,67–89,99 % | Stemmeandel66,67 % | Fra5. feb. 2019 | Til1. nov. 2019 |
| VirksomhedMadklubben Frederiksberg ApS | Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra1. dec. 2018 | Til1. nov. 2019 |
| VirksomhedFood Club Amager ApS | Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra19. nov. 2018 | Til1. nov. 2019 |
| VirksomhedMadklubben Aarhus ApS | Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra11. jul. 2018 | Til1. nov. 2019 |
| VirksomhedMadklubben 723 ApS | Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra8. jan. 2018 | Til1. nov. 2019 |
| VirksomhedMadklubben Grill København ApS | Ejerandel90–99,99 % | Stemmeandel90 % | Fra1. jan. 2018 | Til1. nov. 2019 |
| VirksomhedBazaar ApS | Ejerandel25–33,32 % | Stemmeandel25 % | Fra1. jan. 2018 | Til1. nov. 2019 |
| VirksomhedHanzo København ApS | Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra7. sep. 2017 | Til1. nov. 2019 |
| VirksomhedBazaar Holding ApS | Ejerandel50–66,66 % | Stemmeandel50 % | Fra23. jun. 2017 | Til1. nov. 2019 |
| VirksomhedMadklubben Nørrebro Holding ApS | Ejerandel66,67–89,99 % | Stemmeandel66,67 % | Fra30. dec. 2016 | Til1. nov. 2019 |
| VirksomhedRoyal Holdings ApS | Ejerandel66,67–89,99 % | Stemmeandel66,67 % | Fra30. dec. 2016 | Til1. nov. 2019 |
| Virksomhedmadklubben ApS | Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra7. dec. 2015 | Til1. nov. 2019 |
| VirksomhedMadklubben 705 ApS | Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra20. aug. 2010 | Til1. nov. 2019 |
| VirksomhedMadklubben 701 ApS | Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra22. nov. 2006 | Til1. nov. 2019 |
| VirksomhedPolly ApS | Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra2. sep. 2019 | Til20. okt. 2019 |
| VirksomhedFrankies Pizza Frederiksberg ApS | Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra11. jul. 2018 | Til20. aug. 2019 |
| VirksomhedMadklubben Frederiksberg ApS | Ejerandel50–66,66 % | Stemmeandel50 % | Fra7. sep. 2017 | Til30. nov. 2018 |
| VirksomhedMadklubben Admiralgade ApS | Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra22. apr. 2008 | Til2. jan. 2018 |
| VirksomhedBazaar ApS | Ejerandel50–66,66 % | Stemmeandel50 % | Fra23. jun. 2017 | Til31. dec. 2017 |
| VirksomhedMadklubben Grill København ApS | Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra1. nov. 2009 | Til31. dec. 2017 |
| VirksomhedMadklubben Frederiksberg ApS | Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra6. apr. 2017 | Til6. sep. 2017 |
| VirksomhedHanzo København ApS | Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra10. mar. 2011 | Til6. sep. 2017 |
| VirksomhedBazaar ApS | Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra7. dec. 2015 | Til22. jun. 2017 |
| VirksomhedMadklubben Østerbro ApS | Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra10. sep. 2013 | Til1. jun. 2017 |
| VirksomhedFrank ApS. | Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra7. dec. 2015 | Til30. dec. 2016 |
| VirksomhedMadklubben Regnbuepladsen ApS | Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra7. dec. 2015 | Til30. dec. 2016 |
| VirksomhedFood Club København ApS | Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra10. sep. 2013 | Til30. dec. 2016 |
| VirksomhedHanzo Nørrebro ApS | Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra10. sep. 2013 | Til30. dec. 2016 |
| VirksomhedRoberta ApS | Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra10. sep. 2013 | Til30. dec. 2016 |
| VirksomhedMadklubben 710 ApS | Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra28. nov. 2012 | Til30. dec. 2016 |
| VirksomhedTonys ApS | Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra3. apr. 2009 | Til30. dec. 2016 |
| VirksomhedGRILL ROYAL TIVOLI ApS | Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra10. mar. 2011 | Til4. aug. 2015 |

## Ultimative ejere
[Se ejerdiagram](https://datapublica.dk/companies/29193592-relevant-holding-aps/portfolio)
| Navn | Ejerskab gennem | Beregnet ejerandel |
| --- | --- | --- |
| Anders Aagaard Jensen | Direkte | 100 % |

## Indirekte ejede virksomheder

Beregnet via viste kæder i 2.–3. led
[Se ejerdiagram](https://datapublica.dk/companies/29193592-relevant-holding-aps/portfolio)
| Navn | Ejerskab gennem | Beregnet ejerandel |
| --- | --- | --- |
| Frankies Pizza ApS | Madklubben Holding ApS | 66,67–89,99 % |
| Frankies Pizza Frederiksberg ApS | Madklubben Holding ApS → Frankies Pizza ApS | 66,67–89,99 % |
| Hanzo København ApS | Madklubben Holding ApS | 66,67–89,99 % |
| Jade ApS | Madklubben Holding ApS | 66,67–89,99 % |
| Madklubben 705 ApS | Madklubben Holding ApS | 66,67–89,99 % |
| Madklubben 710 ApS | Madklubben Holding ApS | 66,67–89,99 % |
| Madklubben 738 ApS | Madklubben Holding ApS | 66,67–89,99 % |
| Madklubben Aarhus ApS | Madklubben Holding ApS | 66,67–89,99 % |
| madklubben ApS | Madklubben Holding ApS | 66,67–89,99 % |
| Madklubben Esbjerg ApS | Madklubben Holding ApS | 66,67–89,99 % |
| Madklubben Lyngby ApS | Madklubben Holding ApS | 66,67–89,99 % |
| Madklubben 701 ApS | Madklubben Holding ApS | 60–89,99 % |
| Madklubben Catering ApS | Madklubben Holding ApS | 60–89,99 % |
| Madklubben HOC ApS | Madklubben Holding ApS | 60–89,99 % |
| Frank Gruppen ApS | Madklubben Holding ApS | 44,44–80,99 % |
| Madklubben Frederiksberg ApS | Madklubben Holding ApS | 44,44–80,99 % |
| Tordenskjoldsgade ApS | Madklubben Holding ApS | 44,44–80,99 % |

## Virksomhedssider

- [Overblik](https://datapublica.dk/companies/29193592-relevant-holding-aps)

- [Regnskab](https://datapublica.dk/companies/29193592-relevant-holding-aps/financials)

- [Risiko](https://datapublica.dk/companies/29193592-relevant-holding-aps/risk)

- [Tidslinje](https://datapublica.dk/companies/29193592-relevant-holding-aps/timeline)

- [Ejerskab og relationer](https://datapublica.dk/companies/29193592-relevant-holding-aps/portfolio)

- [Produktionsenheder](https://datapublica.dk/companies/29193592-relevant-holding-aps/production-units)

- [Gazelle](https://datapublica.dk/companies/29193592-relevant-holding-aps/gazelle)

- [Investeringer](https://datapublica.dk/companies/29193592-relevant-holding-aps/investments)

- [Virksomhedens hjemmeside](https://www.relevant.com.py/en/)

## Officielle kilder

- [Officiel CVR-post hos Virk](https://datacvr.virk.dk/enhed/virksomhed/29193592)

- [Officiel LEI-post hos GLEIF](https://www.gleif.org/)
