ARNSTEDT HOLDING ApS
CVRCVR-nummer29825106
Stamdata
Navn | ARNSTEDT HOLDING ApS |
Adresse | Øster Allé 48 5, 2100, København Ø |
Stiftelsesdato | 1. nov. 2006 |
Antal | 1 / 0,28 |
Lokationer (P-enheder) | 1Se lokationer |
Branche | Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000) |
Navn | ARNSTEDT HOLDING ApS |
Adresse | Øster Allé 48 5, 2100, København Ø |
Stiftelsesdato | 1. nov. 2006 |
Antal | 1 / 0,28 |
Lokationer (P-enheder) | 1Se lokationer |
Branche | Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000) |
Hold øje med ARNSTEDT HOLDING ApS
Få en email, når vi registrerer ændringer i regnskaber, ejerskab, ledelse eller ejendomshandler. Så slipper du for selv at tjekke virksomheden.
Gratis konto
Beskrivelse
Selskabets hovedaktivitet er at være holdingselskab.
Økonomi
Selskabsregnskab
| Regnskabsperiode | 2025kr. | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 1.113.501 | ||||||||
| Driftsresultat | 1.113.501 | ||||||||
| Resultat før skat | 1.398.339 | ||||||||
| Årets resultat | 1.292.632 | ||||||||
| Samlede aktiver | 8.498.578 | ||||||||
| Egenkapital | 3.787.040 | ||||||||
| Gns. ansatte | 0 | ||||||||
2017–2025 Lås regnskabshistorikken op | |||||||||
Datapublica Risk Score
Låst
Vurderer risikoen for økonomiske problemer ud fra virksomhedens regnskaber, historik og relationer.
0 · Lav100 · Høj
Det indgår i vurderingen
Økonomi
Soliditet, indtjening og likviditet
Regnskaber og historik
Sene regnskaber og tidligere økonomiske problemer
Ejere og ledelse
Tidligere konkurser og ejernes øvrige virksomheder
Virksomhed og relationer
Alder, branche og delte adresser eller kontaktoplysninger
Standard: Score og risikoniveauPro: Også detaljeret forklaring af faktorerne
Kontakt
Der er ikke registreret kontaktoplysninger på virksomheden.
Gazelle
1 vækstår i træk
Børsen Gazelle er Dagbladet Børsens kåring. Datapublica er ikke tilknyttet Børsen. Beregnede statusser er Datapublicas egen analyse af offentlige CVR-regnskabsdata.
Stiftere
| Stifter | Registreret som stifter | Nuværende roller | Ejerandel |
|---|---|---|---|
| Christian Francois Vangsted Arnstedt | Registreret som stifter1. nov. 2006 | Nuværende roller Direktion | Ejerandel 100 %Legal |
Ledelse og roller
| Person | Roller | Titler |
|---|---|---|
| Christian Francois Vangsted Arnstedt | Roller DirektionEJERREGISTER | TitlerDIREKTØR |
Revisor
| Revisionsfirma | Revisor | Rolle | Fra |
|---|---|---|---|
| Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | RevisorMads Fauerskov | RolleStatsautoriseret revisor | Fra1. jul. 2026 |
| Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | RevisorSebastian Reinbach Kilde Hye | RolleStatsautoriseret revisor | Fra1. jul. 2026 |
Legale ejere
| Ejer | Ejerandel | Stemmeandel | Fra |
|---|---|---|---|
| Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra1. nov. 2006 |
Dattervirksomheder
| Virksomhed | Ejerandel | Stemmeandel | Fra |
|---|---|---|---|
| Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra8. jul. 2026 | |
| Ejerandel50–66,66 % | Stemmeandel50 % | Fra17. jul. 2026 | |
| Ejerandel33,33–49,99 % | Stemmeandel33,33 % | Fra14. jan. 2026 | |
| Ejerandel33,33–49,99 % | Stemmeandel33,33 % | Fra5. aug. 2025 | |
| Ejerandel25–33,32 % | Stemmeandel25 % | Fra25. sep. 2026 | |
| Ejerandel25–33,32 % | Stemmeandel25 % | Fra24. feb. 2025 | |
| Ejerandel10–14,99 % | Stemmeandel10 % | Fra22. sep. 2026 | |
| Ejerandel10–14,99 % | Stemmeandel10 % | Fra13. dec. 2025 | |
| Ejerandel5–9,99 % | Stemmeandel5 % | Fra19. aug. 2022 | |
| Ejerandel5–9,99 % | Stemmeandel5 % | Fra5. okt. 2026 |
Ultimative ejere
| Navn | Ejerskab gennem | Beregnet ejerandel |
|---|---|---|
| Christian Francois Vangsted Arnstedt | Ejerskab gennem Direkte | 100 % |
Indirekte ejede virksomheder
| Navn | Ejerskab gennem | Beregnet ejerandel |
|---|---|---|
| Sol over Lammefjorden GP ApS | Ejerskab gennem | 100 % |
| Blazar Elite ApS | Ejerskab gennem | 33,33–49,99 % |
| Groundic ApS | Ejerskab gennem | 33,33–49,99 % |
| JEP S1 ApS | Ejerskab gennem | 33,33–49,99 % |
| Jordejernes Energipartner F1 ApS | Ejerskab gennem | 33,33–49,99 % |
| Nordgreen ApS | Ejerskab gennem | 22,22–44,99 % |
| Scandinavian Biolabs ApS | Ejerskab gennem | 11,1–25 % |
| Arnstedt Green Energy ApS | 8,33–17,49 % | |
| Arnstedt Sol ApS | 8,33–17,49 % | |
| Green Goddess ApS | Ejerskab gennem | 8,33–16,66 % |
| Moonboon International ApS | Ejerskab gennem | 4,99–10 % |
| Selvtid ApS | Ejerskab gennem | 4,99–10 % |
| Errant ApS | Ejerskab gennem | 3,33–7,5 % |
| Selskabet af 3. december 2025 B ApS | Ejerskab gennem | 3,33–7,5 % |
| Mercive ApS | Ejerskab gennem | 1,66–5 % |
| &Care Holding A/S | 1,66–5 % | |
| Sol over Lammefjorden K/S | Ukendt ejerandel |