Combat Holding ApS
CVRCVR-nummer29976023
Stamdata
Navn | Combat Holding ApS |
Adresse | Fabriksvej 11, 6000, Kolding |
Stiftelsesdato | 20. okt. 2006 |
Lokationer (P-enheder) | 1Se lokationer |
Koncernens hjemmeside | https://www.vetaphone.com/via VETAPHONE A/S |
Branche | Formueforvaltning (663000) |
Navn | Combat Holding ApS |
Adresse | Fabriksvej 11, 6000, Kolding |
Stiftelsesdato | 20. okt. 2006 |
Lokationer (P-enheder) | 1Se lokationer |
Koncernens hjemmeside | https://www.vetaphone.com/via VETAPHONE A/S |
Branche | Formueforvaltning (663000) |
Hold øje med Combat Holding ApS
Få en email, når vi registrerer ændringer i regnskaber, ejerskab, ledelse eller ejendomshandler. Så slipper du for selv at tjekke virksomheden.
Gratis konto
Beskrivelse
Koncernens hovedaktiviteter har i lighed med tidligere år bestået af udvikling, salg, produktion og markedsføring af elektronisk og mekanisk produktionsudstyr til plastindustrien. Produkterne afsættes i hele verden. Moderselskabets væsentligste aktiviteter består af investerings- og holdingaktivitet.
Økonomi
| Regnskabsperiode | 2025kr. | |
|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 67.696.865 | |
| Driftsresultat | 14.691.373 | |
| Resultat før skat | 12.417.349 | |
| Årets resultat | 9.792.849 | |
| Samlede aktiver | 101.645.737 | |
| Egenkapital | 40.941.258 | |
| Gns. ansatte | 77 | |
2024–2025 Lås regnskabshistorikken op | ||
Datapublica Risk Score
Låst
Vurderer risikoen for økonomiske problemer ud fra virksomhedens regnskaber, historik og relationer.
0 · Lav100 · Høj
Det indgår i vurderingen
Økonomi
Soliditet, indtjening og likviditet
Regnskaber og historik
Sene regnskaber og tidligere økonomiske problemer
Ejere og ledelse
Tidligere konkurser og ejernes øvrige virksomheder
Virksomhed og relationer
Alder, branche og delte adresser eller kontaktoplysninger
Standard: Score og risikoniveauPro: Også detaljeret forklaring af faktorerne
Kontakt
Der er ikke registreret kontaktoplysninger på virksomheden.
Ledelse og roller
| Person | Roller | Titler |
|---|---|---|
| Jan Eisby | Roller Direktion | TitlerDIREKTØR |
Revisor
| Revisionsfirma | Revisor | Rolle | Fra |
|---|---|---|---|
| Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | RevisorMichael Vakker Maass | RolleStatsautoriseret revisor | Fra27. mar. 2026 |
| Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | RevisorSussi Toft Johansen | RolleStatsautoriseret revisor | Fra27. mar. 2026 |
Legale ejere
| Ejer | Ejerandel | Stemmeandel | Fra |
|---|---|---|---|
| Ejerandel25–33,32 % | Stemmeandel33,33 % | Fra23. dec. 2025 | |
| Ejerandel25–33,32 % | Stemmeandel33,33 % | Fra23. dec. 2025 | |
| Ejerandel10–14,99 % | Stemmeandel0 % | Fra31. okt. 2025 | |
| Ejerandel10–14,99 % | Stemmeandel0 % | Fra31. okt. 2025 | |
| Ejerandel10–14,99 % | Stemmeandel0 % | Fra31. okt. 2025 | |
| Ejerandel10–14,99 % | Stemmeandel0 % | Fra31. okt. 2025 |
Reelle ejere
| Ejer | Ejerandel | Stemmeandel | Fra | Til |
|---|---|---|---|---|
| Ejerandel25,1 % | Stemmeandel45,49 % | Fra31. okt. 2025 | Til26. dec. 2025 | |
| Ejerandel25,1 % | Stemmeandel45,49 % | Fra31. okt. 2025 | Til26. dec. 2025 | |
| Ejerandel50,2 % | Stemmeandel50,2 % | Fra20. okt. 2006 | Til30. okt. 2025 |
Dattervirksomheder
| Virksomhed | Ejerandel | Stemmeandel | Fra |
|---|---|---|---|
| Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra31. okt. 2025 | |
| Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra31. okt. 2025 |
Ultimative ejere
| Navn | Ejerskab gennem | Beregnet ejerandel |
|---|---|---|
| Emilie Søvang Eisby | 22,5–37,21 % | |
| Mona Raben Eisby | 22,5–37,21 % | |
| Morten Raben Eisby | 22,5–37,21 % | |
| Signe Søvang Eisby | 22,5–37,21 % |