Togula ApS
CVRCVR-nummer30583868
Stamdata
Navn | Togula ApS |
Adresse | Hauser Plads 20 5, 1127, København K |
Stiftelsesdato | 10. maj 2007 |
Antal | 1 / 0,24 |
Lokationer (P-enheder) | 1Se lokationer |
Koncernens hjemmeside | https://www.dsvtransport.dk/via DSV TRANSPORT A/S |
Branche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Navn | Togula ApS |
Adresse | Hauser Plads 20 5, 1127, København K |
Stiftelsesdato | 10. maj 2007 |
Antal | 1 / 0,24 |
Lokationer (P-enheder) | 1Se lokationer |
Koncernens hjemmeside | https://www.dsvtransport.dk/via DSV TRANSPORT A/S |
Branche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Hold øje med Togula ApS
Få en email, når vi registrerer ændringer i regnskaber, ejerskab, ledelse eller ejendomshandler. Så slipper du for selv at tjekke virksomheden.
Gratis konto
Økonomi
Selskabsregnskab
| Regnskabsperiode | 2025kr. | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -4.170.249 | ||||||||
| Driftsresultat | -5.007.884 | ||||||||
| Resultat før skat | 392.473.244 | ||||||||
| Årets resultat | 382.400.204 | ||||||||
| Samlede aktiver | 1.377.342.985 | ||||||||
| Egenkapital | 1.046.215.332 | ||||||||
| Gns. ansatte | 1 | ||||||||
2017–2025 Lås regnskabshistorikken op | |||||||||
Datapublica Risk Score
Låst
Vurderer risikoen for økonomiske problemer ud fra virksomhedens regnskaber, historik og relationer.
0 · Lav100 · Høj
Det indgår i vurderingen
Økonomi
Soliditet, indtjening og likviditet
Regnskaber og historik
Sene regnskaber og tidligere økonomiske problemer
Ejere og ledelse
Tidligere konkurser og ejernes øvrige virksomheder
Virksomhed og relationer
Alder, branche og delte adresser eller kontaktoplysninger
Standard: Score og risikoniveauPro: Også detaljeret forklaring af faktorerne
Kontakt
Der er ikke registreret kontaktoplysninger på virksomheden.
Stiftere
| Stifter | Registreret som stifter | Nuværende roller | Ejerandel |
|---|---|---|---|
| Henrik Gynde Kany | Registreret som stifter10. maj 2007 | Nuværende roller — | Ejerandel — |
Ledelse og roller
| Person | Roller | Titler |
|---|---|---|
| Peter Korsholm | Roller Direktion | TitlerADM. DIR. |
| Ella Juul Korsholm | Roller EJERREGISTER | Titler— |
| Gustav Juul Korsholm | Roller EJERREGISTER | Titler— |
| Otto Juul Korsholm | Roller EJERREGISTER | Titler— |
Revisor
| Revisionsfirma | Revisor | Rolle | Fra |
|---|---|---|---|
| PricewaterhouseCoopersStatsautoriseret Revisionspartnerselskab | RevisorUlrik Ræbild | Rollestatsautoriseret revisor | Fra9. jul. 2026 |
Legale ejere
| Ejer | Ejerandel | Stemmeandel | Fra |
|---|---|---|---|
| Ejerandel25–33,32 % | Stemmeandel0 % | Fra30. nov. 2020 | |
| Ejerandel25–33,32 % | Stemmeandel0 % | Fra30. nov. 2020 | |
| Ejerandel25–33,32 % | Stemmeandel0 % | Fra30. nov. 2020 | |
| Ejerandel25–33,32 % | Stemmeandel100 % | Fra26. jun. 2025 |
Dattervirksomheder
| Virksomhed | Ejerandel | Stemmeandel | Fra |
|---|---|---|---|
| Ejerandel66,67–89,99 % | Stemmeandel66,67 % | Fra9. dec. 2013 | |
| Ejerandel50–66,66 % | Stemmeandel50 % | Fra17. apr. 2013 | |
| Ejerandel50–66,66 % | Stemmeandel100 % | Fra1. okt. 2019 | |
| Ejerandel50–66,66 % | Stemmeandel50 % | Fra30. apr. 2025 | |
| Ejerandel50–66,66 % | Stemmeandel50 % | Fra24. apr. 2025 | |
| Ejerandel33,33–49,99 % | Stemmeandel33,33 % | Fra26. okt. 2026 | |
| Ejerandel25–33,32 % | Stemmeandel25 % | Fra14. jan. 2022 | |
| Ejerandel25–33,32 % | Stemmeandel25 % | Fra14. jan. 2022 | |
| Ejerandel25–33,32 % | Stemmeandel25 % | Fra14. jan. 2022 | |
| Ejerandel25–33,32 % | Stemmeandel25 % | Fra14. jun. 2021 | |
| Ejerandel20–24,99 % | Stemmeandel20 % | Fra14. nov. 2025 | |
| Ejerandel20–24,99 % | Stemmeandel20 % | Fra27. maj 2016 | |
| Ejerandel20–24,99 % | Stemmeandel20 % | Fra4. okt. 2017 | |
| Ejerandel15–19,99 % | Stemmeandel15 % | Fra15. apr. 2026 | |
| Ejerandel15–19,99 % | Stemmeandel15 % | Fra6. feb. 2023 | |
| Ejerandel15–19,99 % | Stemmeandel15 % | Fra28. apr. 2023 | |
| Ejerandel10–14,99 % | Stemmeandel10 % | Fra11. jul. 2024 | |
| Ejerandel10–14,99 % | Stemmeandel10 % | Fra27. jun. 2022 | |
| Ejerandel10–14,99 % | Stemmeandel10 % | Fra10. jul. 2024 | |
| Ejerandel10–14,99 % | Stemmeandel10 % | Fra29. maj 2020 | |
| Ejerandel10–14,99 % | Stemmeandel10 % | Fra13. mar. 2025 | |
| Ejerandel10–14,99 % | Stemmeandel10 % | Fra14. jan. 2022 | |
| Ejerandel5–9,99 % | Stemmeandel5 % | Fra30. okt. 2026 | |
| Ejerandel5–9,99 % | Stemmeandel0 % | Fra20. nov. 2020 | |
| Ejerandel5–9,99 % | Stemmeandel5 % | Fra23. jun. 2021 |
Ultimative ejere
| Navn | Ejerskab gennem | Beregnet ejerandel |
|---|---|---|
| Ella Juul Korsholm | Ejerskab gennem Direkte | 25–33,32 % |
| Gustav Juul Korsholm | Ejerskab gennem Direkte | 25–33,32 % |
| Otto Juul Korsholm | Ejerskab gennem Direkte | 25–33,32 % |
| Peter Korsholm | Ejerskab gennem | 25–33,32 % |
Indirekte ejede virksomheder
| Navn | Ejerskab gennem | Beregnet ejerandel |
|---|---|---|
| E-Bilerne A/S | Ejerskab gennem | 50–66,66 % |
| Gammel Marbjergvej ApS | Ejerskab gennem | 50–66,66 % |
| Industrial Water Solutions A/S | Ejerskab gennem | 50–66,66 % |
| Leonora Ejendomme A/S | Ejerskab gennem | 50–66,66 % |
| Store Hede ApS | Ejerskab gennem | 50–66,66 % |
| ASV 10 ApS | Ejerskab gennem | 20–24,99 % |
| Kejserhaven II ApS | Ejerskab gennem | 20–24,99 % |
| Day et A/S | Ejerskab gennem | 16,66–33,33 % |
| Day et Holding ApS | Ejerskab gennem | 16,66–33,33 % |
| BONE'S HOLDING A/S | Ejerskab gennem | 15–19,99 % |
| BONE'S RESTAURANTER A/S | Ejerskab gennem | 15–19,99 % |
| Casual Dining A/S | Ejerskab gennem | 15–19,99 % |
| Casual Dining Holding A/S | Ejerskab gennem | 15–19,99 % |
| KARL CHR. SKOV JENSEN A/S | Ejerskab gennem | 15–19,99 % |
| BCHG Holding A/S | Ejerskab gennem | 12,5–22,22 % |
| BCHG Properties A/S | Ejerskab gennem | 12,5–22,22 % |
| Bella Operation A/S | Ejerskab gennem | 12,5–22,22 % |
| TOCH INVEST ApS | Ejerskab gennem | 12,5–22,22 % |
| BH38 ApS | Ejerskab gennem | 10–14,99 % |
| BH46 ApS | Ejerskab gennem | 10–14,99 % |
| BH48 ApS | Ejerskab gennem | 10–14,99 % |
| Cubic Meter ApS | Ejerskab gennem | 10–14,99 % |
| Ejendommen Bådehavnsgade 36 ApS | Ejerskab gennem | 10–14,99 % |
| EveryonePrint One Q ApS | 10–18,32 % | |
| CapHold GF ApS | Ejerskab gennem | 5–9,99 % |
| GAVEFABRIKKEN A/S | Ejerskab gennem | 5–9,99 % |
| LION DANMARK I ApS | Ejerskab gennem | 5–9,99 % |
| Mobile Print Holding ApS | Ejerskab gennem | 5–8,33 % |
| TGP VII 1 P/S | Ejerskab gennem | 5–9,99 % |
| TGP VII 2 P/S | Ejerskab gennem | 5–9,99 % |
| TGP VII 3 P/S | Ejerskab gennem | 5–9,99 % |
| Medicosmos Holding A/S | Ejerskab gennem | 4,16–11,11 % |
| SQM Invest 1 ApS | Ejerskab gennem | 2,5–5 % |
| BH Amass K/S | Ejerskab gennem | Ukendt ejerandel |
| BH36-38 Holding ApS | Ukendt ejerandel | |
| BH46-48 Holding ApS | Ukendt ejerandel | |
| STIGSNÆS VANDINDVINDING I/S | Ejerskab gennem | Ukendt ejerandel |