---
title: "STABRAND HOLDING ApS – Virksomhedshistorik og ændringer"
description: "STABRAND HOLDING ApS (CVR 33248237). Historik over register-, ledelses-, ejer- og adresseændringer. Seneste registrerede hændelse: 2026-05-28."
canonical_url: "https://datapublica.dk/companies/33248237-stabrand-holding-aps/timeline"
locale: "da"
route_type: "company_timeline"
robots: "index,follow"
content_access: "standard"
---

# STABRAND HOLDING ApS — Tidslinje

STABRAND HOLDING ApS \(CVR 33248237\). Historik over register-, ledelses-, ejer- og adresseændringer. Seneste registrerede hændelse: 2026-05-28.

CVR 33248237

## Registrerede ændringer

- Blev legal ejer af virksomhed • Blev legal ejer af STABRAND SPEDITION ApS \(CVR 85500228\) med ejerandel 50-66.66% og stemmerettigheder 50.0%. • 2026-05-28T00:00:00.000Z • ownership • child\_company • STABRAND SPEDITION ApS \(CVR 85500228\) som legal ejer med ejerandel 50-66.66% og stemmerettigheder 50.0%

- Ophørte som legal ejer af virksomhed • Ophørte som legal ejer af STABRAND SPEDITION ApS \(CVR 85500228\) med ejerandel 33.33-49.99% og stemmerettigheder 33.33%. • 2026-05-27T00:00:00.000Z • ownership • child\_company • STABRAND SPEDITION ApS \(CVR 85500228\) som legal ejer med ejerandel 33.33-49.99% og stemmerettigheder 33.33%

- Årsrapport 2025 offentliggjort • Årsrapport 2025 offentliggjort. Driftsresultat: -21.417 kr.. Årets resultat: 3,5 mio. kr.. • 2025-11-27T12:55:40.964Z • filing • annual\_report • Årsrapport 2025 offentliggjort

- Brancheklassifikation opdateret • Brancheklassifikation opdateret fra 642020 - Ikke-finansielle holdingselskaber til 642120 - Ikke-finansielle holdingselskaber. • 2025-01-01T00:00:00.000Z • registry • branch • 642020 - Ikke-finansielle holdingselskaber • 642120 - Ikke-finansielle holdingselskaber

- Brancheklassifikation opdateret: STABRAND HOLDING ApS • 2025-01-01T00:00:00.000Z • registry • production\_unit\_branch • 642020 - Ikke-finansielle holdingselskaber • 642120 - Ikke-finansielle holdingselskaber

- Årsrapport 2024 offentliggjort • Årsrapport 2024 offentliggjort. Driftsresultat: -24.157 kr.. Årets resultat: 5,2 mio. kr.. • 2024-11-28T11:50:53.264Z • filing • annual\_report • Årsrapport 2024 offentliggjort

- Blev legal ejer af virksomhed • Blev legal ejer af Stabrand Ejendomme Syd ApS \(CVR 44253054\) med ejerandel 50-66.66% og stemmerettigheder 50.0%. • 2024-03-11T00:00:00.000Z • ownership • child\_company • Stabrand Ejendomme Syd ApS \(CVR 44253054\) som legal ejer med ejerandel 50-66.66% og stemmerettigheder 50.0%

- Ophørte som legal ejer af virksomhed • Ophørte som legal ejer af Stabrand Ejendomme Syd ApS \(CVR 44253054\) med ejerandel 66.67-89.99% og stemmerettigheder 66.67%. • 2024-03-10T00:00:00.000Z • ownership • child\_company • Stabrand Ejendomme Syd ApS \(CVR 44253054\) som legal ejer med ejerandel 66.67-89.99% og stemmerettigheder 66.67%

- Registrering: Revisor ændret • Revision: Fratrådte: Revisionsfirmaet Lars Jeppesen, den 26.01.2024. Tiltrådte: CVR-NR. 44585650 Revisionsfirmaet Lars Jeppesen ApS, Baneledet 2, 3600 Frederikssund, den 26.01.2024. • 2024-02-12T12:01:54.443Z • registry • revision

- Årsrapport 2023 offentliggjort • Årsrapport 2023 offentliggjort. Driftsresultat: -24.721 kr.. Årets resultat: 4,5 mio. kr.. • 2023-11-21T14:50:49.167Z • filing • annual\_report • Årsrapport 2023 offentliggjort

- Ophørte som legal ejer af virksomhed • Ophørte som legal ejer af BoardInvest ApS \(CVR 39967170\) med ejerandel 20-24.99% og stemmerettigheder 20.0%. • 2023-09-19T00:00:00.000Z • ownership • child\_company • BoardInvest ApS \(CVR 39967170\) som legal ejer med ejerandel 20-24.99% og stemmerettigheder 20.0%

- Blev legal ejer af virksomhed • Blev legal ejer af Stabrand Ejendomme Syd ApS \(CVR 44253054\) med ejerandel 66.67-89.99% og stemmerettigheder 66.67%. • 2023-08-23T00:00:00.000Z • ownership • child\_company • Stabrand Ejendomme Syd ApS \(CVR 44253054\) som legal ejer med ejerandel 66.67-89.99% og stemmerettigheder 66.67%

- Årsrapport 2022 offentliggjort • Årsrapport 2022 offentliggjort. Driftsresultat: -26.570 kr.. Årets resultat: 886.473 kr.. • 2022-11-29T07:55:47.068Z • filing • annual\_report • Årsrapport 2022 offentliggjort

- Årsrapport 2021 offentliggjort • Årsrapport 2021 offentliggjort. Driftsresultat: -21.393 kr.. Årets resultat: 4,9 mio. kr.. • 2021-11-01T15:00:54.277Z • filing • annual\_report • Årsrapport 2021 offentliggjort

- Årsrapport 2020 offentliggjort • Årsrapport 2020 offentliggjort. Driftsresultat: -18.598 kr.. Årets resultat: 2,1 mio. kr.. • 2020-11-02T14:35:43.052Z • filing • annual\_report • Årsrapport 2020 offentliggjort

- Årsrapport 2019 offentliggjort • Årsrapport 2019 offentliggjort. Driftsresultat: -18.096 kr. \(+10% vs. 2018\). Årets resultat: 938.437 kr. \(-39%\). • 2019-11-01T08:53:03.455Z • filing • annual\_report • Årsrapport 2019 offentliggjort

- Ophørte som legal ejer af virksomhed • Ophørte som legal ejer af Boardplace A/S \(CVR 39267292\) med ejerandel 20-24.99% og stemmerettigheder 20.0%. • 2018-11-01T00:00:00.000Z • ownership • child\_company • Boardplace A/S \(CVR 39267292\) som legal ejer med ejerandel 20-24.99% og stemmerettigheder 20.0%

- Blev legal ejer af virksomhed • Blev legal ejer af BoardInvest ApS \(CVR 39967170\) med ejerandel 20-24.99% og stemmerettigheder 20.0%. • 2018-10-23T00:00:00.000Z • ownership • child\_company • BoardInvest ApS \(CVR 39967170\) som legal ejer med ejerandel 20-24.99% og stemmerettigheder 20.0%

- Blev legal ejer af virksomhed • Blev legal ejer af Boardplace A/S \(CVR 39267292\) med ejerandel 20-24.99% og stemmerettigheder 20.0%. • 2018-01-17T00:00:00.000Z • ownership • child\_company • Boardplace A/S \(CVR 39267292\) som legal ejer med ejerandel 20-24.99% og stemmerettigheder 20.0%

- Primær branche ændret • Primær branche ændret fra 999999 - Uoplyst til 642020 - Ikke-finansielle holdingselskaber. • 2017-11-09T00:00:00.000Z • registry • branch • 999999 - Uoplyst • 642020 - Ikke-finansielle holdingselskaber

- Primær branche ændret: STABRAND HOLDING ApS • 2017-11-09T00:00:00.000Z • registry • production\_unit\_branch • 999999 - Uoplyst • 642020 - Ikke-finansielle holdingselskaber

- Blev legal ejer af virksomhed • Blev legal ejer af Stabrand Ejendomme ApS \(CVR 37427292\) med ejerandel 50-66.66% og stemmerettigheder 50.0%. • 2017-05-05T00:00:00.000Z • ownership • child\_company • Stabrand Ejendomme ApS \(CVR 37427292\) som legal ejer med ejerandel 50-66.66% og stemmerettigheder 50.0%

- Ophørte som legal ejer af virksomhed • Ophørte som legal ejer af Stabrand Ejendomme ApS \(CVR 37427292\) med ejerandel 33.33-49.99% og stemmerettigheder 33.33%. • 2017-05-04T00:00:00.000Z • ownership • child\_company • Stabrand Ejendomme ApS \(CVR 37427292\) som legal ejer med ejerandel 33.33-49.99% og stemmerettigheder 33.33%

- Blev legal ejer af virksomhed • Blev legal ejer af STABRAND SPEDITION ApS \(CVR 85500228\) med ejerandel 33.33-49.99% og stemmerettigheder 33.33%. • 2016-09-27T00:00:00.000Z • ownership • child\_company • STABRAND SPEDITION ApS \(CVR 85500228\) som legal ejer med ejerandel 33.33-49.99% og stemmerettigheder 33.33%

- Ophørte som legal ejer af virksomhed • Ophørte som legal ejer af STABRAND SPEDITION ApS \(CVR 85500228\) med ejerandel 50-66.66% og stemmerettigheder 50.0%. • 2016-09-26T00:00:00.000Z • ownership • child\_company • STABRAND SPEDITION ApS \(CVR 85500228\) som legal ejer med ejerandel 50-66.66% og stemmerettigheder 50.0%
