Stamdata
Navn | BYBIEHL DENMARK ApS |
Adresse | Østerbrogade 64 st tv, 2100, København Ø |
Stiftelsesdato | 31. mar. 2011 |
Antal | 17 / 8 |
Lokationer (P-enheder) | 2Se lokationer |
Hjemmeside | https://www.bybiehl.com/de-de |
Branche | Engroshandel med ure og smykker (464800) |
Navn | BYBIEHL DENMARK ApS |
Adresse | Østerbrogade 64 st tv, 2100, København Ø |
Stiftelsesdato | 31. mar. 2011 |
Antal | 17 / 8 |
Lokationer (P-enheder) | 2Se lokationer |
Hjemmeside | https://www.bybiehl.com/de-de |
Branche | Engroshandel med ure og smykker (464800) |
Hold øje med BYBIEHL DENMARK ApS
Beskrivelse
BYBIEHL DENMARK ApS sælger smykker og driver dermed beslægtet virksomhed. Regnskabet for 2025 viser et bruttoresultat på 4,6 mio. kr. og et underskud efter skat på 964.969 kr.; i 2024 var bruttoresultatet også 4,6 mio. kr., mens underskuddet efter skat var 3 mio. kr. 2024-tallene blev korrigeret i 2025-regnskabet, og den korrigerede egenkapital faldt fra 10,9 mio. kr. i 2024 til 9,9 mio. kr. i 2025. Selskabet havde 17 medarbejdere og 8 årsværk i august 2026 mod 18 medarbejdere og 10 årsværk i august 2025. Den danske anpartsselskabsform og smykkeengroshandelsbranche er registreret; selskabets adresse skiftede 15. august 2026 fra Hellerup til København Ø. CL 2009 HOLDING ApS ejer aktuelt 33,33–49,99 % af selskabet, ligesom CUO 2007 ApS; SELFINVEST ApS ejer 25–33,32 %.
Egen beskrivelse på virk.dk
Selskabets aktiviteter består i salg af smykker samt hermed beslægtet virksomhed.
Analysis by AI ✨
Regnskabet for 2025 viser et bruttoresultat på 4,6 mio. kr. og et underskud efter skat på 964.969 kr. I 2024 var bruttoresultatet også 4,6 mio. kr., mens underskuddet efter skat var 3 mio. kr.; 2024-tallene blev korrigeret i 2025-regnskabet. Den korrigerede egenkapital faldt fra 10,9 mio. kr. i 2024 til 9,9 mio. kr. i 2025. Selskabet havde 17 medarbejdere og 8 årsværk i august 2026 mod 18 medarbejdere og 10 årsværk i august 2025.
Selskabets registrerede adresse skiftede 15. august 2026 fra Gersonsvej 7 st i Hellerup til Østerbrogade 64 st tv i København Ø. Årsrapporten beskriver selskabets aktiviteter som salg af smykker og beslægtet virksomhed.
CL 2009 HOLDING ApS ejer aktuelt 33,33–49,99 % af selskabet, og CUO 2007 ApS ejer samme interval; begge ejerandele gælder fra 31. januar 2023. SELFINVEST ApS ejer aktuelt 25–33,32 %.
AI-genererede tekster bygger på registrerede oplysninger, som kan være forsinkede eller ufuldstændige. Der kan forekomme fejl.
Økonomi
| Regnskabsperiode | 2025kr. | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 4.625.086 | ||||||||
| Driftsresultat | -1.409.250 | ||||||||
| Resultat før skat | -1.086.489 | ||||||||
| Årets resultat | -964.969 | ||||||||
| Samlede aktiver | 12.616.410 | ||||||||
| Egenkapital | 9.887.414 | ||||||||
| Gns. ansatte | 11 | ||||||||
2017–2025 Lås regnskabshistorikken op | |||||||||
Datapublica Risk Score
Det indgår i vurderingen
Økonomi
Soliditet, indtjening og likviditet
Regnskaber og historik
Sene regnskaber og tidligere økonomiske problemer
Ejere og ledelse
Tidligere konkurser og ejernes øvrige virksomheder
Virksomhed og relationer
Alder, branche og delte adresser eller kontaktoplysninger
Standard: Score og risikoniveauPro: Også detaljeret forklaring af faktorerne
Gazelle
1 vækstår i træk
Børsen Gazelle er Dagbladet Børsens kåring. Datapublica er ikke tilknyttet Børsen. Beregnede statusser er Datapublicas egen analyse af offentlige CVR-regnskabsdata.
Stiftere
| Stifter | Registreret som stifter | Nuværende roller | Ejerandel |
|---|---|---|---|
| Carsten Ullits Olesen | Registreret som stifter31. mar. 2011 | Nuværende roller Bestyrelse | Ejerandel 33,33–49,99 %Indirekte via CUO 2007 ApS |
| Charlotte Biehl Laursen | Registreret som stifter31. mar. 2011 | Nuværende roller BestyrelseDirektion | Ejerandel 33,33–49,99 %Indirekte via CL 2009 HOLDING ApS |
Ledelse og roller
| Person | Roller | Titler |
|---|---|---|
| Carsten Ullits Olesen | Roller Bestyrelse | TitlerBESTYRELSESMEDLEM |
| Charlotte Biehl Laursen | Roller BestyrelseDirektion | TitlerFORMAND • ADM. DIR. |
| Simon Seir Bjerrisgaard | Roller Bestyrelse | TitlerBESTYRELSESMEDLEM |
Revisor
| Revisionsfirma | Revisor | Rolle | Fra |
|---|---|---|---|
| Beierholm | RevisorSøren Rasmussen | RolleStatsaut. revisor | Fra30. jun. 2026 |
Legale ejere
| Ejer | Ejerandel | Stemmeandel | Fra |
|---|---|---|---|
| Ejerandel33,33–49,99 % | Stemmeandel33,33 % | Fra31. jan. 2023 | |
| Ejerandel33,33–49,99 % | Stemmeandel33,33 % | Fra31. jan. 2023 | |
| Ejerandel25–33,32 % | Stemmeandel25 % | Fra31. jan. 2023 |
Ultimative ejere
| Navn | Ejerskab gennem | Beregnet ejerandel |
|---|---|---|
| Carsten Ullits Olesen | Ejerskab gennem | 33,33–49,99 % |
| Charlotte Biehl Laursen | Ejerskab gennem | 33,33–49,99 % |
| Mia Østergaard Rechnitzer | Ejerskab gennem | 8,33–16,66 % |
| Nina Østergaard | Ejerskab gennem | 8,33–16,66 % |
| Torben Østergaard Nielsen | Ejerskab gennem | 8,33–16,66 % |