TORQUE ApS
CVRCVR-nummer36393572
Stamdata
Navn | TORQUE ApS |
Adresse | Slotsherrensvej 411B, 2610, Rødovre |
Stiftelsesdato | 29. sep. 2014 |
Antal | 3 / 2dec. 2023 |
Lokationer (P-enheder) | 1Se lokationer |
Koncernens hjemmeside | https://reeoffice.com/via Ree Office ApS |
Branche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Navn | TORQUE ApS |
Adresse | Slotsherrensvej 411B, 2610, Rødovre |
Stiftelsesdato | 29. sep. 2014 |
Antal | 3 / 2dec. 2023 |
Lokationer (P-enheder) | 1Se lokationer |
Koncernens hjemmeside | https://reeoffice.com/via Ree Office ApS |
Branche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Hold øje med TORQUE ApS
Få en email, når vi registrerer ændringer i regnskaber, ejerskab, ledelse eller ejendomshandler. Så slipper du for selv at tjekke virksomheden.
Gratis konto
Beskrivelse
Torque's hovedaktivitet har i lighed med tidligere år været at besidde ejerandele i andre selskaber, såvel danske som udenlandske. Herudover omfatter selskabets aktiviteter investering, finansiering og handel samt anden dermed beslægtet virksomhed.
Økonomi
| Regnskabsperiode | 2025kr. | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -254.362 | ||||||||
| Resultat før skat | -226.335.716 | ||||||||
| Årets resultat | -226.148.207 | ||||||||
| Samlede aktiver | 831.656.410 | ||||||||
| Egenkapital | -214.178.377 | ||||||||
| Gns. ansatte | 0 | ||||||||
2017–2025 Lås regnskabshistorikken op | |||||||||
Datapublica Risk Score
Låst
Vurderer risikoen for økonomiske problemer ud fra virksomhedens regnskaber, historik og relationer.
0 · Lav100 · Høj
Det indgår i vurderingen
Økonomi
Soliditet, indtjening og likviditet
Regnskaber og historik
Sene regnskaber og tidligere økonomiske problemer
Ejere og ledelse
Tidligere konkurser og ejernes øvrige virksomheder
Virksomhed og relationer
Alder, branche og delte adresser eller kontaktoplysninger
Standard: Score og risikoniveauPro: Også detaljeret forklaring af faktorerne
Kontakt
Der er ikke registreret kontaktoplysninger på virksomheden.
Ledelse og roller
| Person | Roller | Titler |
|---|---|---|
| Christian Ree | Roller Bestyrelse | TitlerFORMAND |
| René Eghammer | Roller BestyrelseDirektion | TitlerBESTYRELSESMEDLEM • ADM. DIR. |
| Karsten Ree | Roller EJERREGISTER | Titler— |
Revisor
| Revisionsfirma | Revisor | Rolle | Fra |
|---|---|---|---|
| inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab | RevisorJohn Richardt Søbjærg | RolleStatsautoriseret revisor | Fra3. jul. 2026 |
| inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab | RevisorJohn Richardt Søbjærg | RolleStatsautoriseret revisor | Fra3. jul. 2026 |
| inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab | RevisorKenny Madsen | RolleStatsautoriseret revisor | Fra3. jul. 2026 |
| — | RevisorKenny Madsen | RolleStatsautoriseret revisor | Fra3. jul. 2026 |
Legale ejere
| Ejer | Ejerandel | Stemmeandel | Fra |
|---|---|---|---|
| Ejerandel90–99,99 % | Stemmeandel66,67 % | Fra15. nov. 2022 | |
| Ejerandel0 % | Stemmeandel25 % | Fra15. nov. 2022 |
Dattervirksomheder
| Virksomhed | Ejerandel | Stemmeandel | Fra |
|---|---|---|---|
| Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra30. sep. 2024 | |
| Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra1. maj 2025 | |
| Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra1. sep. 2025 | |
| Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra1. sep. 2025 | |
| Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra26. mar. 2020 | |
| Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra30. mar. 2020 | |
| Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra1. jan. 2024 | |
| Ejerandel50–66,66 % | Stemmeandel50 % | Fra23. sep. 2024 | |
| Ejerandel50–66,66 % | Stemmeandel50 % | Fra18. jul. 2024 | |
| Ejerandel50–66,66 % | Stemmeandel50 % | Fra12. dec. 2023 | |
| Ejerandel33,33–49,99 % | Stemmeandel33,33 % | Fra26. maj 2021 | |
| Ejerandel33,33–49,99 % | Stemmeandel33,33 % | Fra11. mar. 2024 | |
| Ejerandel25–33,32 % | Stemmeandel33,33 % | Fra10. apr. 2024 | |
| Ejerandel15–19,99 % | Stemmeandel15 % | Fra10. dec. 2019 | |
| Ejerandel15–19,99 % | Stemmeandel15 % | Fra12. aug. 2024 | |
| Ejerandel10–14,99 % | Stemmeandel0 % | Fra1. sep. 2022 | |
| Ejerandel10–14,99 % | Stemmeandel10 % | Fra26. jun. 2025 | |
| Ejerandel5–9,99 % | Stemmeandel5 % | Fra27. aug. 2024 |
Ultimative ejere
| Navn | Ejerskab gennem | Beregnet ejerandel |
|---|---|---|
| Christian Ree | Ejerskab gennem | 29,99–49,99 % |
| Oliver Ree | Ejerskab gennem | 29,99–49,99 % |
| William Ree | Ejerskab gennem | 29,99–49,99 % |
| Karsten Ree | Ejerskab gennem Direkte | 0 % |
Indirekte ejede virksomheder
| Navn | Ejerskab gennem | Beregnet ejerandel |
|---|---|---|
| Selskabet af 8. oktober 2026 ApS | Ejerskab gennem | 100 % |
| Basic & More A/S | Ejerskab gennem | 50–66,66 % |
| FREDERIK BAGGER ApS | Ejerskab gennem | 50–66,66 % |
| The House Copenhagen ApS | Ejerskab gennem | 50–66,66 % |
| ELLEPOT A/S | Ejerskab gennem | 33,33–49,99 % |
| Nordisk Fiske Kompagni A/S | 17,5–28,32 % | |
| Trophy Games Publishing ApS | Ejerskab gennem | 15–19,99 % |
| Xombat ApS | Ejerskab gennem | 15–19,99 % |
| Bollerup Jensen Holding ApS | Ejerskab gennem | 10–17,99 % |
| DANISH BIOFUEL A/S | Ejerskab gennem | 10–14,99 % |
| Ree 3 A/S | Ejerskab gennem | 10–14,99 % |
| REE AUTOMOBILER A/S | Ejerskab gennem | 10–14,99 % |
| REE GOLF A/S | Ejerskab gennem | 10–14,99 % |
| REEDOMUS ApS | Ejerskab gennem | 10–14,99 % |
| Stocks by Ree ApS | Ejerskab gennem | 10–14,99 % |
| DELTAQ PORTEFØLJE HOLDING 104 ApS | Ejerskab gennem | 9–17,99 % |
| JEKA FISH A/S | Ejerskab gennem | 7,5–13,33 % |
| Lithium Balance A/S | Ejerskab gennem | 6,66–12,5 % |
| Blomfelt A/S | Ejerskab gennem | 0,75–2 % |
| Hegnsholt Ejendomsadministration ApS | Ejerskab gennem | 0,75–2 % |
| Proper Payments ApS | Ejerskab gennem | 0,75–2 % |
| Rumli ApS | Ejerskab gennem | 0,75–2 % |
| SAPU ApS | Ejerskab gennem | 0,75–2 % |
| SOFUS ADMINISTRATION ApS | Ejerskab gennem | 0,75–2 % |
| TC ADMINISTRATION ApS | Ejerskab gennem | 0,75–2 % |
| Corti ApS | Ejerskab gennem | 0,5–1,5 % |
| AeroGuest ApS | Ejerskab gennem | 0,25–1 % |
| AeroGuest Europe ApS | Ejerskab gennem | 0,25–1 % |
| Monta ApS | Ejerskab gennem | 0,25–1 % |
| Monta Holding ApS | Ejerskab gennem | 0,25–1 % |
| Monta Pay ApS | Ejerskab gennem | 0,25–1 % |