A. Rosen Holding ApS
CVRCVR-nummer37755567
Stamdata
Navn | A. Rosen Holding ApS |
Adresse | Abildgaardsgade 18, 2100, København Ø |
Stiftelsesdato | 9. maj 2016 |
Lokationer (P-enheder) | 1Se lokationer |
Branche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Navn | A. Rosen Holding ApS |
Adresse | Abildgaardsgade 18, 2100, København Ø |
Stiftelsesdato | 9. maj 2016 |
Lokationer (P-enheder) | 1Se lokationer |
Branche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Hold øje med A. Rosen Holding ApS
Få en email, når vi registrerer ændringer i regnskaber, ejerskab, ledelse eller ejendomshandler. Så slipper du for selv at tjekke virksomheden.
Gratis konto
Økonomi
Selskabsregnskab
| Regnskabsperiode | 2025kr. | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -169.879 | ||||||||
| Driftsresultat | -169.879 | ||||||||
| Resultat før skat | 21.771.823 | ||||||||
| Årets resultat | 19.145.386 | ||||||||
| Samlede aktiver | 279.258.685 | ||||||||
| Egenkapital | 242.991.394 | ||||||||
| Gns. ansatte | 1 | ||||||||
2017–2025 Lås regnskabshistorikken op | |||||||||
Datapublica Risk Score
Låst
Vurderer risikoen for økonomiske problemer ud fra virksomhedens regnskaber, historik og relationer.
0 · Lav100 · Høj
Det indgår i vurderingen
Økonomi
Soliditet, indtjening og likviditet
Regnskaber og historik
Sene regnskaber og tidligere økonomiske problemer
Ejere og ledelse
Tidligere konkurser og ejernes øvrige virksomheder
Virksomhed og relationer
Alder, branche og delte adresser eller kontaktoplysninger
Standard: Score og risikoniveauPro: Også detaljeret forklaring af faktorerne
Gazelle
1 vækstår i træk
Børsen Gazelle er Dagbladet Børsens kåring. Datapublica er ikke tilknyttet Børsen. Beregnede statusser er Datapublicas egen analyse af offentlige CVR-regnskabsdata.
Ledelse og roller
| Person | Roller | Titler |
|---|---|---|
| Andreas Niels von Rosen | Roller DirektionEJERREGISTER | TitlerDIREKTØR |
Revisor
| Revisionsfirma | Revisor | Rolle | Fra |
|---|---|---|---|
| EY Godkendt Revisionspartnerselskab | RevisorAllan Nørgaard | RolleStatsaut. revisor | Fra30. jun. 2026 |
| EY Godkendt Revisionspartnerselskab | Revisor— | Rolle— | Fra30. jun. 2026 |
Legale ejere
| Ejer | Ejerandel | Stemmeandel | Fra |
|---|---|---|---|
| Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra9. maj 2016 |
Dattervirksomheder
| Virksomhed | Ejerandel | Stemmeandel | Fra |
|---|---|---|---|
| Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra8. dec. 2020 | |
| Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra18. dec. 2025 | |
| Ejerandel66,67–89,99 % | Stemmeandel66,67 % | Fra9. maj 2016 | |
| Ejerandel50–66,66 % | Stemmeandel50 % | Fra20. jul. 2020 | |
| Ejerandel50–66,66 % | Stemmeandel50 % | Fra15. feb. 2023 | |
| Ejerandel25–33,32 % | Stemmeandel25 % | Fra3. apr. 2020 | |
| Ejerandel15–19,99 % | Stemmeandel15 % | Fra7. nov. 2024 | |
| Ejerandel10–14,99 % | Stemmeandel10 % | Fra15. mar. 2024 | |
| Ejerandel5–9,99 % | Stemmeandel5 % | Fra30. jun. 2020 | |
| Ejerandel5–9,99 % | Stemmeandel5 % | Fra30. jun. 2020 | |
| Ejerandel5–9,99 % | Stemmeandel5 % | Fra30. jun. 2020 | |
| Ejerandel— | Stemmeandel— | Fra18. dec. 2020 |
Ultimative ejere
| Navn | Ejerskab gennem | Beregnet ejerandel |
|---|---|---|
| Andreas Niels von Rosen | Ejerskab gennem Direkte | 100 % |
Indirekte ejede virksomheder
| Navn | Ejerskab gennem | Beregnet ejerandel |
|---|---|---|
| CE Denmark ApS | Ejerskab gennem | 50–66,66 % |
| Copenhagen Energy Renewables A/S | Ejerskab gennem | 50–66,66 % |
| CE Germany ApS | Ejerskab gennem | 25–44,44 % |
| CET North America ApS | Ejerskab gennem | 25–44,44 % |
| Copenhagen Energy Storage Holding ApS | Ejerskab gennem | 25–44,44 % |
| Copenhagen Energy Trading A/S | Ejerskab gennem | 25–44,44 % |
| Copenhagen Energy Storage ApS | Ejerskab gennem | 22,5–44,44 % |
| Blåhøj Wind Park ApS | Ejerskab gennem | 16,66–29,99 % |
| EE Guldborgsund ApS | Ejerskab gennem | 16,66–29,99 % |
| Ejendomsselskabet Kappel ApS | Ejerskab gennem | 16,66–29,99 % |
| Holmen II Holding ApS | Ejerskab gennem | 16,66–29,99 % |
| Holmen II V90 ApS | Ejerskab gennem | 16,66–29,99 % |
| Omnia Vind ApS | Ejerskab gennem | 16,66–29,99 % |
| Svindbæk Holding ApS | Ejerskab gennem | 16,66–29,99 % |
| Ambrosia Group ApS | Ejerskab gennem | 12,5–22,22 % |
| BYENS DEPOT ØL & VAND ApS | Ejerskab gennem | 12,5–22,22 % |
| Solar Park Ravsted ApS | Ejerskab gennem | 12,5–22,22 % |
| Nøjsomheds Odde WTG 2-3 ApS | Ejerskab gennem | 10–17,99 % |
| Guldborgsund Energi ApS | Ejerskab gennem | 8,33–19,99 % |
| Ambrosia Administration ApS | Ejerskab gennem | 8,33–16,66 % |
| Solar Park Holmen II ApS | Ejerskab gennem | 7,5–13,33 % |
| Solar Park Ringive ApS | Ejerskab gennem | 5–10 % |
| Copenhagen Brewing Company ApS | Ejerskab gennem | 1,25–3,33 % |
| Holmen II Vindkraft I/S | Ukendt ejerandel | |
| I/S KÆLDVIGEN | Ejerskab gennem | Ukendt ejerandel |
| Rødby Fjord III Vindmøllelaug I/S | Ejerskab gennem | Ukendt ejerandel |
| Rødby Fjord Vindkraft mølle 3 I/S | Ejerskab gennem | Ukendt ejerandel |