Kochhus & Co. ApS
Stamdata
Navn | Kochhus & Co. ApS |
Adresse | Elmelundsvej 107, 5200, Odense V |
Stiftelsesdato | 16. feb. 2018 |
Antal | 11 / 8 |
Lokationer (P-enheder) | 1Se lokationer |
Hjemmeside | https://kochhus.dk/ |
Branche | Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200) |
Navn | Kochhus & Co. ApS |
Adresse | Elmelundsvej 107, 5200, Odense V |
Stiftelsesdato | 16. feb. 2018 |
Antal | 11 / 8 |
Lokationer (P-enheder) | 1Se lokationer |
Hjemmeside | https://kochhus.dk/ |
Branche | Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200) |
Hold øje med Kochhus & Co. ApS
Beskrivelse
Kochhus & Co. ApS er et anpartsselskab, hvis aktiviteter ifølge virksomhedsbeskrivelsen omfatter entreprenørarbejde, især tilbygning og renovering af eksisterende ejendomme med speciale i typehuset Kochhus. Virksomheden havde 11 medarbejdere og 8 årsværk i august 2026 og er registreret i Odense V.
Egen beskrivelse på virk.dk
Selskabets aktiviteter består i at drive entreprenørvirksomhed, særligt tilbygning og renovering af bestående ejendomme med speciale i typehuset "Kochhus", og dermed efter direktionens skøn beslægtet virksomhed.
Analysis by AI ✨
Regnskabet for 2025 viser et årsresultat på 32.431 kr. efter et underskud på 21.952 kr. i 2024; egenkapitalen var 531.786 kr. ved udgangen af 2025. I august 2026 var der 11 medarbejdere og 8 årsværk, mod 9 medarbejdere og 4 årsværk i juli 2026.
Den 10. oktober 2025 blev ejerforholdene ændret. Kochhus Holding ApS er registreret som legal ejer med en ejerandel på 66,67–89,99 % og stemmerettigheder på 66,67 %, mens Hartmannholding ApS er registreret med en ejerandel på 20–24,99 % og stemmerettigheder på 20 %. Thomas Hartmann ejer 100 % af Hartmannholding ApS.
AI-genererede tekster bygger på registrerede oplysninger, som kan være forsinkede eller ufuldstændige. Der kan forekomme fejl.
Økonomi
| Regnskabsperiode | 2025kr. | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 1.404.654 | ||||||||
| Driftsresultat | 118.231 | ||||||||
| Resultat før skat | 47.895 | ||||||||
| Årets resultat | 32.431 | ||||||||
| Samlede aktiver | 4.466.793 | ||||||||
| Egenkapital | 531.786 | ||||||||
| Gns. ansatte | 3 | ||||||||
2018–2025 Lås regnskabshistorikken op | |||||||||
Datapublica Risk Score
Det indgår i vurderingen
Økonomi
Soliditet, indtjening og likviditet
Regnskaber og historik
Sene regnskaber og tidligere økonomiske problemer
Ejere og ledelse
Tidligere konkurser og ejernes øvrige virksomheder
Virksomhed og relationer
Alder, branche og delte adresser eller kontaktoplysninger
Standard: Score og risikoniveauPro: Også detaljeret forklaring af faktorerne
Gazelle
1 vækstår i træk
Børsen Gazelle er Dagbladet Børsens kåring. Datapublica er ikke tilknyttet Børsen. Beregnede statusser er Datapublicas egen analyse af offentlige CVR-regnskabsdata.
Ledelse og roller
| Person | Roller | Titler |
|---|---|---|
| Dennis Lindequist Salomonsen | Roller Direktion | TitlerADM. DIR. |
| Erik Sandberg | Roller Direktion | TitlerDIREKTØR |
Revisor
| Revisionsfirma | Revisor | Rolle | Fra |
|---|---|---|---|
| Beierholm | RevisorJesper Resdal Thomsen | RolleStatsaut. revisor | Fra19. maj 2026 |
Legale ejere
| Ejer | Ejerandel | Stemmeandel | Fra |
|---|---|---|---|
| Ejerandel66,67–89,99 % | Stemmeandel66,67 % | Fra10. okt. 2025 | |
| Ejerandel20–24,99 % | Stemmeandel20 % | Fra10. okt. 2025 |
Ultimative ejere
| Navn | Ejerskab gennem | Beregnet ejerandel |
|---|---|---|
| Dennis Lindequist Salomonsen | Ejerskab gennem | 33,33–59,99 % |
| Erik Sandberg | Ejerskab gennem | 33,33–59,99 % |
| Thomas Hartmann | Ejerskab gennem | 20–24,99 % |