DUOS Bosteder A/S
CVRCVR-nummer40549145
Stamdata
Navn | DUOS Bosteder A/S |
Adresse | Paradisæblevej 4, 2500, Valby |
Stiftelsesdato | 28. maj 2019 |
Antal | 4 / 3 |
Lokationer (P-enheder) | 1Se lokationer |
Hjemmeside | https://www.duos.dk/ |
Branche | Drift af beskyttede boliger o. lign. (873020) |
Navn | DUOS Bosteder A/S |
Adresse | Paradisæblevej 4, 2500, Valby |
Stiftelsesdato | 28. maj 2019 |
Antal | 4 / 3 |
Lokationer (P-enheder) | 1Se lokationer |
Hjemmeside | https://www.duos.dk/ |
Branche | Drift af beskyttede boliger o. lign. (873020) |
Hold øje med DUOS Bosteder A/S
Få en email, når vi registrerer ændringer i regnskaber, ejerskab, ledelse eller ejendomshandler. Så slipper du for selv at tjekke virksomheden.
Gratis konto
Økonomi
Selskabsregnskab
| Regnskabsperiode | 2025kr. | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -951.957 | ||||||
| Driftsresultat | -5.278.342 | ||||||
| Resultat før skat | -2.046.287 | ||||||
| Årets resultat | -610.514 | ||||||
| Samlede aktiver | 39.580.841 | ||||||
| Egenkapital | 36.826.336 | ||||||
| Gns. ansatte | 4 | ||||||
2019–2025 Lås regnskabshistorikken op | |||||||
Datapublica Risk Score
Låst
Vurderer risikoen for økonomiske problemer ud fra virksomhedens regnskaber, historik og relationer.
0 · Lav100 · Høj
Det indgår i vurderingen
Økonomi
Soliditet, indtjening og likviditet
Regnskaber og historik
Sene regnskaber og tidligere økonomiske problemer
Ejere og ledelse
Tidligere konkurser og ejernes øvrige virksomheder
Virksomhed og relationer
Alder, branche og delte adresser eller kontaktoplysninger
Standard: Score og risikoniveauPro: Også detaljeret forklaring af faktorerne
Gazelle
2 vækstår i træk
Børsen Gazelle er Dagbladet Børsens kåring. Datapublica er ikke tilknyttet Børsen. Beregnede statusser er Datapublicas egen analyse af offentlige CVR-regnskabsdata.
Ledelse og roller
| Person | Roller | Titler |
|---|---|---|
| Anders Holm | Roller BestyrelseDirektion | TitlerBESTYRELSESMEDLEM • ADM. DIR. |
| Morten Friis Lentz-Nielsen | Roller Bestyrelse | TitlerNÆSTFORMAND |
| Thomas Valentin Wallin | Roller Bestyrelse | TitlerFORMAND |
Revisor
| Revisionsfirma | Revisor | Rolle | Fra |
|---|---|---|---|
| PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | RevisorSøren Alexander | RolleState Authorised Public Accountant | Fra7. jul. 2026 |
| PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | RevisorChristopher Kowalczyk | Rollestatsautoriseret revisor | Fra7. jul. 2026 |
| PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | RevisorChristopher Kowalczyk | RolleState Authorised Public Accountant | Fra7. jul. 2026 |
| PricewaterhouseCoopersStatsautoriseret Revisionspartnerselskab | RevisorSøren Alexander | Rollestatsautoriseret revisor | Fra7. jul. 2026 |
Legale ejere
| Ejer | Ejerandel | Stemmeandel | Fra |
|---|---|---|---|
| Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra28. maj 2019 |
Dattervirksomheder
| Virksomhed | Ejerandel | Stemmeandel | Fra |
|---|---|---|---|
| Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra20. okt. 2026 | |
| Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra30. apr. 2025 | |
| Ejerandel66,67–89,99 % | Stemmeandel66,67 % | Fra1. feb. 2026 | |
| Ejerandel66,67–89,99 % | Stemmeandel66,67 % | Fra1. sep. 2025 | |
| Ejerandel10–14,99 % | Stemmeandel100 % | Fra28. nov. 2025 |
Ultimative ejere
| Navn | Ejerskab gennem | Beregnet ejerandel |
|---|---|---|
| Andreas Sten Andersen | Ejerskab gennem | 14,99–33,33 % |
| Marianne Stigsdatter | Ejerskab gennem | 14,99–33,33 % |
| Thomas Valentin Wallin | Ejerskab gennem | 10–14,99 % |
| Allan Søgaard Lambrechtsen Larsen | 5,99–17,77 % | |
| Anne Mette Toft Christensen | 5,99–17,77 % | |
| Helle Mølbæk Pedersen | 4,5–12,21 % | |
| Morten Reignald Pedersen | 4,5–12,21 % | |
| Anders Toft Larsen | 2,99–8,33 % | |
| Lars Toft Larsen | 2,99–8,33 % | |
| Cecilie Mølbæk Pedersen | 1,68–4,44 % | |
| Emma Mølbæk Pedersen | 1,68–4,44 % | |
| Mathilde Mølbæk Pedersen | 1,68–4,44 % |
Indirekte ejede virksomheder
| Navn | Ejerskab gennem | Beregnet ejerandel |
|---|---|---|
| Bøgegården ApS | Ejerskab gennem | 100 % |
| Stellahus ApS | Ejerskab gennem | 66,67–89,99 % |