Mgt Holdco ApS
Stamdata
Navn | Mgt Holdco ApS |
Adresse | Bregnerødvej 133, 3460, Birkerød |
Stiftelsesdato | 30. mar. 2022 |
Antal | 2 / 2 |
Lokationer (P-enheder) | 1Se lokationer |
Branche | Administrations- og kontorserviceaktiviteter (821000) |
Navn | Mgt Holdco ApS |
Adresse | Bregnerødvej 133, 3460, Birkerød |
Stiftelsesdato | 30. mar. 2022 |
Antal | 2 / 2 |
Lokationer (P-enheder) | 1Se lokationer |
Branche | Administrations- og kontorserviceaktiviteter (821000) |
Hold øje med Mgt Holdco ApS
Beskrivelse
Business review Mgt Holdco ApS is a holding company, which only purpose is to hold shares directly or indirectly in group enterprises. Mgt Holdco ApS’ main investment is EET Group Holdings ApS, which in turn fully owns EET A/S through a set of investment entities. Mgt Holdco ApS holds 81% of the shares in EET Group Holdings ApS and does not have any other activity other than providing management services to the group.
Økonomi
| Regnskabsperiode | 2025EUR | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 1.000.000 | ||||
| Bruttofortjeneste | 44.000.000 | ||||
| Driftsresultat | 43.000.000 | ||||
| Resultat før skat | 43.000.000 | ||||
| Årets resultat | 43.000.000 | ||||
| Samlede aktiver | 151.000.000 | ||||
| Egenkapital | -111.000.000 | ||||
| Gns. ansatte | 766 | ||||
2022–2025 Lås regnskabshistorikken op | |||||
Datapublica Risk Score
Det indgår i vurderingen
Økonomi
Soliditet, indtjening og likviditet
Regnskaber og historik
Sene regnskaber og tidligere økonomiske problemer
Ejere og ledelse
Tidligere konkurser og ejernes øvrige virksomheder
Virksomhed og relationer
Alder, branche og delte adresser eller kontaktoplysninger
Standard: Score og risikoniveauPro: Også detaljeret forklaring af faktorerne
Kontakt
Der er ikke registreret kontaktoplysninger på virksomheden.
Gazelle
Henter gazelle-status…
Børsen Gazelle er Dagbladet Børsens kåring. Datapublica er ikke tilknyttet Børsen. Beregnede statusser er Datapublicas egen analyse af offentlige CVR-regnskabsdata.
Ledelse og roller
| Person | Roller | Titler |
|---|---|---|
| Jan Holmetoft Iversen | Roller Direktion | TitlerDIREKTØR |
| Søren Drewsen | Roller Direktion | TitlerDIREKTØR |
Revisor
| Revisionsfirma | Revisor | Rolle | Fra |
|---|---|---|---|
| EY Godkendt Revisionspartnerselskab | RevisorChristian Carlsbæk | RolleState Authorised Public Accountant | Fra9. jun. 2026 |
| EY Godkendt Revisionspartnerselskab | RevisorOle Becker | RolleState Authorised Public Accountant | Fra9. jun. 2026 |
Legale ejere
| Ejer | Ejerandel | Stemmeandel | Fra |
|---|---|---|---|
| Ejerandel50–66,66 % | Stemmeandel50 % | Fra30. mar. 2022 | |
| Ejerandel50–66,66 % | Stemmeandel50 % | Fra5. maj 2022 |
Dattervirksomheder
| Virksomhed | Ejerandel | Stemmeandel | Fra |
|---|---|---|---|
| Ejerandel66,67–89,99 % | Stemmeandel90 % | Fra1. apr. 2022 |
Ultimative ejere
| Navn | Ejerskab gennem | Beregnet ejerandel |
|---|---|---|
| Søren Drewsen | Ejerskab gennem | 33,33–59,99 % |
| Jan Holmetoft Iversen | 16,66–39,99 % | |
| Ulla Iversen | 16,66–39,99 % | |
| Amalie Mosbæk Drewsen | Ejerskab gennem | 7,5–13,33 % |
| Julie Mosbæk Skjernov Drewsen | Ejerskab gennem | 7,5–13,33 % |
| Marc Hogan Iversen | Ejerskab gennem | 7,5–13,33 % |
| Rasmus Holmetoft Iversen | Ejerskab gennem | 7,5–13,33 % |
Indirekte ejede virksomheder
| Navn | Ejerskab gennem | Beregnet ejerandel |
|---|---|---|
| EET Holdco I ApS | Ejerskab gennem | 66,67–89,99 % |
| EET Holdco II ApS | Ejerskab gennem | 66,67–89,99 % |