Su'Vi:T ApS
Stamdata
Navn | Su'Vi:T ApS |
Adresse | Falstervej 19, 5800, Nyborg |
Stiftelsesdato | 20. dec. 2022 |
Antal | 22 / 15 |
Lokationer (P-enheder) | 2Se lokationer |
Hjemmeside | https://www.suvit.dk/ |
Branche | Engroshandel med kød og kødprodukter (463210) |
Navn | Su'Vi:T ApS |
Adresse | Falstervej 19, 5800, Nyborg |
Stiftelsesdato | 20. dec. 2022 |
Antal | 22 / 15 |
Lokationer (P-enheder) | 2Se lokationer |
Hjemmeside | https://www.suvit.dk/ |
Branche | Engroshandel med kød og kødprodukter (463210) |
Hold øje med Su'Vi:T ApS
Beskrivelse
Suvit er en partner inden for fødevareproduktion og -forarbejdning i Nyborg med speciale i kvalitetsprodukter som sous vide, frikadeller, færdigretter og bøffer.
Suvit tilbereder og forarbejder fødevarer ved hjælp af sous vide-teknikker og tilbyder kundespecifikke løsninger, herunder sous vide-produkter, færdigretter, burgerbøffer og frikadeller.
Egen beskrivelse på virk.dk
Selskabets formål er at drive handel og produktion indenfor fødevaresektoren og hermed beslægtet virksomhed.
Produkter & services
Sous vide-produkter · Færdigretter · Burgerbøffer · Frikadeller · Bøffer · Kundespecifikke fødevareløsninger
Brancher
Fødevareproduktion og -forarbejdning
Kundetyper
Kunder, der ønsker kundespecifikke fødevarer og opskrifter
Analysis by AI ✨
Regnskabet for 2025 viser et overskud efter skat på 519.390 kr. mod 183.944 kr. i 2024. Bruttofortjenesten faldt fra 13 mio. kr. i 2024 (restated) til 11,7 mio. kr. i 2025, mens driftsresultatet steg fra 1,2 mio. kr. til 1,7 mio. kr.
I august 2026 havde selskabet 22 medarbejdere og 15 årsværk. I juli 2025 var der 23 medarbejdere og 13 årsværk.
SEBC II ApS ejer aktuelt 66,67–89,99 % af selskabet med 66,67 % af stemmerettighederne, og Brogaard Sydendal ApS ejer 25–33,32 % med 25 % af stemmerettighederne. Begge ejerandele har været registreret siden 20. december 2023.
Egenkapitalen var fortsat negativ ved udgangen af 2025, på -330.221 kr. Årsrapporten oplyser, at moderselskabet stillede et ansvarligt lån på 2 mio. kr. over for Su'Vi:T i 2025 og støttede selskabet ved at udvise fleksibilitet med betalingsfrister for kortfristede udlån i 2026.
AI-genererede tekster bygger på registrerede oplysninger, som kan være forsinkede eller ufuldstændige. Der kan forekomme fejl.
Økonomi
| Regnskabsperiode | 2025kr. | ||
|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 11.707.430 | ||
| Driftsresultat | 1.683.308 | ||
| Resultat før skat | 732.756 | ||
| Årets resultat | 519.390 | ||
| Samlede aktiver | 23.541.630 | ||
| Egenkapital | -330.221 | ||
| Gns. ansatte | 14 | ||
2023–2025 Lås regnskabshistorikken op | |||
Datapublica Risk Score
Det indgår i vurderingen
Økonomi
Soliditet, indtjening og likviditet
Regnskaber og historik
Sene regnskaber og tidligere økonomiske problemer
Ejere og ledelse
Tidligere konkurser og ejernes øvrige virksomheder
Virksomhed og relationer
Alder, branche og delte adresser eller kontaktoplysninger
Standard: Score og risikoniveauPro: Også detaljeret forklaring af faktorerne
Kontakt
Der er ikke registreret kontaktoplysninger på virksomheden.
Ledelse og roller
| Person | Roller | Titler |
|---|---|---|
| Eigild Bødker Christensen | Roller Direktion | TitlerDIREKTØR |
| Jesper Bødker Christensen | Roller Direktion | TitlerDIREKTØR |
| Morten Pyrdol Skovlund | Roller Direktion | TitlerADM. DIR. |
Revisor
| Revisionsfirma | Revisor | Rolle | Fra |
|---|---|---|---|
| Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | RevisorMikkel Hede Olsen | RolleStatsautoriseret revisor | Fra24. jun. 2026 |
Legale ejere
| Ejer | Ejerandel | Stemmeandel | Fra |
|---|---|---|---|
| Ejerandel66,67–89,99 % | Stemmeandel66,67 % | Fra20. dec. 2023 | |
| Ejerandel25–33,32 % | Stemmeandel25 % | Fra20. dec. 2023 |
Ultimative ejere
| Navn | Ejerskab gennem | Beregnet ejerandel |
|---|---|---|
| Eigild Bødker Christensen | Ejerskab gennem | 33,33–59,99 % |
| Allan Bødker Christensen | Ejerskab gennem | 13,33–22,49 % |
| Jesper Bødker Christensen | Ejerskab gennem | 13,33–22,49 % |
| Lars Brogaard | Ejerskab gennem | 12,5–22,22 % |
| Sabine Sydendal Hansen | Ejerskab gennem | 12,5–22,22 % |