VPK Fond III K/S
CVRCVR-nummer43919784
Stamdata
Navn | VPK Fond III K/S |
Adresse | Klostervej 28 st, 8680, Ry |
Stiftelsesdato | 14. mar. 2023 |
Lokationer (P-enheder) | 1Se lokationer |
Branche | Investering for egen regning (649910) |
Navn | VPK Fond III K/S |
Adresse | Klostervej 28 st, 8680, Ry |
Stiftelsesdato | 14. mar. 2023 |
Lokationer (P-enheder) | 1Se lokationer |
Branche | Investering for egen regning (649910) |
Hold øje med VPK Fond III K/S
Få en email, når vi registrerer ændringer i regnskaber, ejerskab, ledelse eller ejendomshandler. Så slipper du for selv at tjekke virksomheden.
Gratis konto
Økonomi
Koncernregnskab
Strukturerede selskabstal er ikke tilgængelige i indberetningen. Koncernregnskabet vises i stedet.
| Regnskabsperiode | 2025kr. | |||
|---|---|---|---|---|
| Resultat før skat | 63.537.000 | |||
| Årets resultat | 63.537.000 | |||
| Samlede aktiver | 244.816.000 | |||
| Egenkapital | 232.275.000 | |||
| Gns. ansatte | 0 | |||
2023–2025 Lås regnskabshistorikken op | ||||
Datapublica Risk Score
Låst
Vurderer risikoen for økonomiske problemer ud fra virksomhedens regnskaber, historik og relationer.
0 · Lav100 · Høj
Det indgår i vurderingen
Økonomi
Soliditet, indtjening og likviditet
Regnskaber og historik
Sene regnskaber og tidligere økonomiske problemer
Ejere og ledelse
Tidligere konkurser og ejernes øvrige virksomheder
Virksomhed og relationer
Alder, branche og delte adresser eller kontaktoplysninger
Standard: Score og risikoniveauPro: Også detaljeret forklaring af faktorerne
Kontakt
Der er ikke registreret kontaktoplysninger på virksomheden.
Ledelse og roller
| Person | Roller | Titler |
|---|---|---|
| Jacob Nordestgaard Jensen | Roller EJERREGISTER | Titler— |
Revisor
| Revisionsfirma | Revisor | Rolle | Fra |
|---|---|---|---|
| PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | RevisorChristian Roding | RolleState Authorised Public Accountant | Fra24. mar. 2026 |
| PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | RevisorChristian Reumert Bilde | RolleState Authorised Public Accountant | Fra24. mar. 2026 |
Komplementarer
| Ejer | Ejerandel | Stemmeandel | Fra |
|---|---|---|---|
| Ejerandel— | Stemmeandel— | Fra14. mar. 2023 |
Legale ejere
| Ejer | Ejerandel | Stemmeandel | Fra |
|---|---|---|---|
| Ejerandel5–9,99 % | Stemmeandel5 % | Fra20. dec. 2023 | |
| Ejerandel5–9,99 % | Stemmeandel5 % | Fra26. jun. 2023 | |
| Ejerandel5–9,99 % | Stemmeandel5 % | Fra20. dec. 2023 | |
| Ejerandel5–9,99 % | Stemmeandel5 % | Fra20. dec. 2023 |
Dattervirksomheder
| Virksomhed | Ejerandel | Stemmeandel | Fra |
|---|---|---|---|
| Ejerandel66,67–89,99 % | Stemmeandel66,67 % | Fra1. maj 2026 | |
| Ejerandel50–66,66 % | Stemmeandel50 % | Fra13. jul. 2023 | |
| Ejerandel50–66,66 % | Stemmeandel50 % | Fra6. maj 2024 | |
| Ejerandel50–66,66 % | Stemmeandel50 % | Fra3. jun. 2026 | |
| Ejerandel33,33–49,99 % | Stemmeandel33,33 % | Fra10. jul. 2025 | |
| Ejerandel33,33–49,99 % | Stemmeandel33,33 % | Fra13. jul. 2023 | |
| Ejerandel25–33,32 % | Stemmeandel25 % | Fra25. apr. 2025 | |
| Ejerandel25–33,32 % | Stemmeandel25 % | Fra15. apr. 2024 |
Ultimative ejere
| Navn | Ejerskab gennem | Beregnet ejerandel |
|---|---|---|
| Casper Kirk Johansen | Ejerskab gennem | 5–9,99 % |
| Jacob Nordestgaard Jensen | Ejerskab gennem Direkte | 5–9,99 % |
| STIBO-FONDEN | Ejerskab gennem | 5–9,99 % |
| Joachim Esmann Lindberg | Ejerskab gennem | 1,49–5 % |
| Nicolaj Esmann Lindberg | Ejerskab gennem | 1,49–5 % |
| Henrik Esmann Lindberg | 1–2,5 % | |
| Aksel Bülow Davidsen | Ukendt ejerandel | |
| Brian Vahlun Jørgensen | Ukendt ejerandel | |
| Jon Erik Risvig | Ukendt ejerandel | |
| Klaus Bülow Davidsen | Ukendt ejerandel | |
| Maia Bülow Davidsen | Ukendt ejerandel | |
| Sofie Bülow Davidsen | Ukendt ejerandel |
Indirekte ejede virksomheder
| Navn | Ejerskab gennem | Beregnet ejerandel |
|---|---|---|
| GRUBER A/S | Ejerskab gennem | 66,67–89,99 % |
| ØRSTED TELTE A/S | Ejerskab gennem | 50–66,66 % |
| Subit ApS | Ejerskab gennem | 50–66,66 % |
| By ACRE Aps | Ejerskab gennem | 45–66,66 % |
| By ACRE MidCo ApS | Ejerskab gennem | 45–66,66 % |
| BLUE LINE A/S | Ejerskab gennem | 25–33,32 % |
| Blue Line Nordic A/S | Ejerskab gennem | 25–33,32 % |
| DATAMINDS A/S | Ejerskab gennem | 25–33,32 % |
| Stemonline ApS | Ejerskab gennem | 25–33,32 % |