---
title: "Violhuset ApS – Virksomhedshistorik og ændringer"
description: "Violhuset ApS (CVR 45112209). Historik over register-, ledelses-, ejer- og adresseændringer. Seneste registrerede hændelse: 2026-07-08."
canonical_url: "https://datapublica.dk/companies/45112209-violhuset-aps/timeline"
locale: "da"
route_type: "company_timeline"
robots: "index,follow"
content_access: "standard"
---

# Violhuset ApS — Tidslinje

Violhuset ApS \(CVR 45112209\). Historik over register-, ledelses-, ejer- og adresseændringer. Seneste registrerede hændelse: 2026-07-08.

CVR 45112209

## Registrerede ændringer

- Blev legal ejer af virksomhed • Blev legal ejer af BioScavenge ApS \(CVR 38429256\) med ejerandel 5-9.99% og stemmerettigheder 5.0%. • 2026-07-08T00:00:00.000Z • ownership • child\_company • BioScavenge ApS \(CVR 38429256\) som legal ejer med ejerandel 5-9.99% og stemmerettigheder 5.0%

- Årsrapport 2025 offentliggjort • Årsrapport 2025 offentliggjort. Resultat før skat: -98.062 kr.. Årets resultat: -98.062 kr.. • 2026-04-07T06:41:09.128Z • filing • annual\_report • Årsrapport 2025 offentliggjort

- Registrering: Revisor ændret • Revision: Fratrådte: PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB, den 31.03.2026. • 2026-04-01T06:22:58.505Z • registry • revision

- Blev legal ejer af virksomhed • Blev legal ejer af Montecarrubo Invest ApS \(CVR 45595420\) med ejerandel 25-33.32% og stemmerettigheder 25.0%. • 2025-07-07T00:00:00.000Z • ownership • child\_company • Montecarrubo Invest ApS \(CVR 45595420\) som legal ejer med ejerandel 25-33.32% og stemmerettigheder 25.0%

- Ophørte som legal ejer af virksomhed • Ophørte som legal ejer af Montecarrubo Invest ApS \(CVR 45595420\) med ejerandel 100% og stemmerettigheder 100.0%. • 2025-07-06T00:00:00.000Z • ownership • child\_company • Montecarrubo Invest ApS \(CVR 45595420\) som legal ejer med ejerandel 100% og stemmerettigheder 100.0%

- Blev legal ejer af virksomhed • Blev legal ejer af Vitibiotech ApS \(CVR 45127044\) med ejerandel 25-33.32% og stemmerettigheder 25.0%. • 2025-06-16T00:00:00.000Z • ownership • child\_company • Vitibiotech ApS \(CVR 45127044\) som legal ejer med ejerandel 25-33.32% og stemmerettigheder 25.0%

- Ophørte som legal ejer af virksomhed • Ophørte som legal ejer af Vitibiotech ApS \(CVR 45127044\) med ejerandel 33.33-49.99% og stemmerettigheder 33.33%. • 2025-06-15T00:00:00.000Z • ownership • child\_company • Vitibiotech ApS \(CVR 45127044\) som legal ejer med ejerandel 33.33-49.99% og stemmerettigheder 33.33%

- Blev legal ejer af virksomhed • Blev legal ejer af Montecarrubo Invest ApS \(CVR 45595420\) med ejerandel 100% og stemmerettigheder 100.0%. • 2025-05-08T00:00:00.000Z • ownership • child\_company • Montecarrubo Invest ApS \(CVR 45595420\) som legal ejer med ejerandel 100% og stemmerettigheder 100.0%

- Blev legal ejer af virksomhed • Blev legal ejer af Vitibiotech ApS \(CVR 45127044\) med ejerandel 33.33-49.99% og stemmerettigheder 33.33%. • 2025-03-20T00:00:00.000Z • ownership • child\_company • Vitibiotech ApS \(CVR 45127044\) som legal ejer med ejerandel 33.33-49.99% og stemmerettigheder 33.33%

- Ophørte som legal ejer af virksomhed • Ophørte som legal ejer af Vitibiotech ApS \(CVR 45127044\) med ejerandel 50-66.66% og stemmerettigheder 50.0%. • 2025-03-19T00:00:00.000Z • ownership • child\_company • Vitibiotech ApS \(CVR 45127044\) som legal ejer med ejerandel 50-66.66% og stemmerettigheder 50.0%

- Ophørte som legal ejer af virksomhed • Ophørte som legal ejer af Synamics Therapeutics ApS \(CVR 44258048\) med ejerandel 10-14.99% og stemmerettigheder 10.0%. • 2025-02-20T00:00:00.000Z • ownership • child\_company • Synamics Therapeutics ApS \(CVR 44258048\) som legal ejer med ejerandel 10-14.99% og stemmerettigheder 10.0%

- Brancheklassifikation opdateret • Brancheklassifikation opdateret fra 642020 - Ikke-finansielle holdingselskaber til 642120 - Ikke-finansielle holdingselskaber. • 2025-01-01T00:00:00.000Z • registry • branch • 642020 - Ikke-finansielle holdingselskaber • 642120 - Ikke-finansielle holdingselskaber

- Brancheklassifikation opdateret: Violhuset ApS • 2025-01-01T00:00:00.000Z • registry • production\_unit\_branch • 642020 - Ikke-finansielle holdingselskaber • 642120 - Ikke-finansielle holdingselskaber

- Kapitalforhøjelse • 2024-10-23T11:42:40.614Z • registry • capital

- Vedtægter ændret • 2024-10-09T00:00:00.000Z • registry • articles\_date • 1. okt. 2024 • 9. okt. 2024

- Blev legal ejer af virksomhed • Blev legal ejer af Synamics Therapeutics ApS \(CVR 44258048\) med ejerandel 10-14.99% og stemmerettigheder 10.0%. • 2024-10-09T00:00:00.000Z • ownership • child\_company • Synamics Therapeutics ApS \(CVR 44258048\) som legal ejer med ejerandel 10-14.99% og stemmerettigheder 10.0%

- Kapital ændret • Kapital ændret fra 40.000 til 100.000. • 2024-10-09T00:00:00.000Z • registry • capital • 40.000 • 100.000

- Registrering: Nyt selskab • Stiftelsesdato: 01.10.2024. Virkningsdato: 01.10.2024. Seneste vedtægtsdato: 01.10.2024. Kapital: kr. 40.000,00. Kapitalklasser: Nej Indbetalingsmåde: Indbetalt kontant kr. 40.000,00 til kurs 100,00, fuldt indbetalt. Stifter: Direktør Steen Riisgaard, den 01.10.2024. Direktion: Direktør Steen Riisgaard, den 01.10.2024. Selskabet tegnes af en direktør eller af den samlede direktion. Revision: CVR-NR. 33771231 PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB, Strandvejen 44, 2900 Hellerup, den 01.10.2024. Første regnskabsår: 01.10.2024 - 31.12.2025. Regnskabsår: 01.01 - 31.12. Formål: Selskabets formål er at foretage investeringer samt anden dermed beslægtet virksomhed. • 2024-10-01T08:34:21.304Z • registry • new\_company

- Adresse ændret • Adresse ændret: Hestetangsvej 155, 3520 Farum. • 2024-10-01T00:00:00.000Z • registry • address • Hestetangsvej 155, 3520 Farum

- Tegningsregel ændret • Tegningsregel ændret: Selskabet tegnes af en direktør eller af den samlede direktion.. • 2024-10-01T00:00:00.000Z • registry • signature\_rule • Selskabet tegnes af en direktør eller af den samlede direktion.

- Primær branche ændret • Primær branche ændret: 642020 - Ikke-finansielle holdingselskaber. • 2024-10-01T00:00:00.000Z • registry • branch • 642020 - Ikke-finansielle holdingselskaber

- Legal ejer ændret • Steen Riisgaard blev legal ejer af virksomheden med ejerandel 100% og stemmerettigheder 100.0%. • 2024-10-01T00:00:00.000Z • ownership • legal\_owner • Steen Riisgaard som legal ejer med ejerandel 100% og stemmerettigheder 100.0%

- Registeropdatering • Registeropdatering: 2024-10-01. • 2024-10-01T00:00:00.000Z • registry • founded\_at • 2024-10-01

- Reel ejer ændret • Steen Riisgaard blev reel ejer af virksomheden med ejerandel 100% og stemmerettigheder 100.0%. • 2024-10-01T00:00:00.000Z • ownership • beneficial\_owner • Steen Riisgaard som reel ejer med ejerandel 100% og stemmerettigheder 100.0%

- Virksomhedsform ændret • Virksomhedsform ændret: 80 - Anpartsselskab. • 2024-10-01T00:00:00.000Z • registry • legal\_form • 80 - Anpartsselskab
