HC Munck Holding II ApS
CVRCVR-nummer45903354
Stamdata
Navn | HC Munck Holding II ApS |
Adresse | Strandalleen 50, 5800, Nyborg |
Stiftelsesdato | 23. sep. 2025 |
Lokationer (P-enheder) | 1Se lokationer |
Koncernens hjemmeside | https://soelystgaard.dk/via SØLYSTGAARD HOLDING ApS |
Branche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Navn | HC Munck Holding II ApS |
Adresse | Strandalleen 50, 5800, Nyborg |
Stiftelsesdato | 23. sep. 2025 |
Lokationer (P-enheder) | 1Se lokationer |
Koncernens hjemmeside | https://soelystgaard.dk/via SØLYSTGAARD HOLDING ApS |
Branche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Hold øje med HC Munck Holding II ApS
Få en email, når vi registrerer ændringer i regnskaber, ejerskab, ledelse eller ejendomshandler. Så slipper du for selv at tjekke virksomheden.
Gratis konto
Beskrivelse
Selskabets formål er at foretage investeringer, at eje kapitalandele i andre selskaber samt anden hermed beslægtet virksomhed.
Økonomi
Selskabsregnskab
| Regnskabsperiode | 2024/251. okt. 2024 - 30. sep. 2025kr. |
|---|---|
| Resultat før skat | 241.871.000 |
| Årets resultat | 241.874.000 |
| Samlede aktiver | 968.143.000 |
| Egenkapital | 968.128.000 |
Datapublica Risk Score
Låst
Vurderer risikoen for økonomiske problemer ud fra virksomhedens regnskaber, historik og relationer.
0 · Lav100 · Høj
Det indgår i vurderingen
Økonomi
Soliditet, indtjening og likviditet
Regnskaber og historik
Sene regnskaber og tidligere økonomiske problemer
Ejere og ledelse
Tidligere konkurser og ejernes øvrige virksomheder
Virksomhed og relationer
Alder, branche og delte adresser eller kontaktoplysninger
Standard: Score og risikoniveauPro: Også detaljeret forklaring af faktorerne
Kontakt
Der er ikke registreret kontaktoplysninger på virksomheden.
Ledelse og roller
| Person | Roller | Titler |
|---|---|---|
| Hans Christian Munck | Roller Direktion | TitlerDIREKTØR |
Revisor
| Revisionsfirma | Revisor | Rolle | Fra |
|---|---|---|---|
| DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB | RevisorBo Damgaard Hansen | RolleStatsaut. revisor | Fra17. mar. 2026 |
Legale ejere
| Ejer | Ejerandel | Stemmeandel | Fra |
|---|---|---|---|
| Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra23. sep. 2025 |
Dattervirksomheder
| Virksomhed | Ejerandel | Stemmeandel | Fra |
|---|---|---|---|
| Ejerandel50–66,66 % | Stemmeandel50 % | Fra23. sep. 2025 |
Ultimative ejere
| Navn | Ejerskab gennem | Beregnet ejerandel |
|---|---|---|
| Hans Christian Munck | Ejerskab gennem | 100 % |
Indirekte ejede virksomheder
| Navn | Ejerskab gennem | Beregnet ejerandel |
|---|---|---|
| EJENDOMSSELSKABET SKABOESHUSEVEJ 103 ApS | Ejerskab gennem | 50–66,66 % |
| MG Ejendom 1 ApS | Ejerskab gennem | 45–66,66 % |
| MUNCK ASFALT A/S | Ejerskab gennem | 45–66,66 % |
| MUNCK Civil Engineering A/S | Ejerskab gennem | 45–66,66 % |
| MUNCK Civil Engineering Arctic A/S | Ejerskab gennem | 45–66,66 % |
| MUNCK GRUPPEN A/S | Ejerskab gennem | 45–66,66 % |
| TARCO EJENDOM NR. 1 ApS | Ejerskab gennem | 45–66,66 % |
| TARCO EJENDOM NR. 2 ApS | Ejerskab gennem | 45–66,66 % |
| TARCO EJENDOM NR. 4 ApS | Ejerskab gennem | 45–66,66 % |
| TARCO EJENDOM NR. 3 ApS | 42,5–82,2 % | |
| MUNCK FORSYNINGSLEDNINGER A/S | Ejerskab gennem | 30–59,99 % |
| MUNCK HAVNE & ANLÆG A/S | Ejerskab gennem | 30–59,99 % |
| EJENDOMSSELSKABET STRANDGADE 48 ApS | Ejerskab gennem | 25–44,44 % |
| EJENDOMSSELSKABET THORSLUNDSVEJ ApS | 16,66–33,33 % | |
| INVESTERINGSSELSKABET AF 1. JULI 2013 ApS | Ejerskab gennem | 16,66–33,33 % |
| Ejendomsselskabet Kildebjerg ApS | Ejerskab gennem | 7,5–13,33 % |
| Falen 2022 ApS | Ejerskab gennem | 7,5–13,33 % |
| RealBI-I ApS | Ejerskab gennem | 7,5–13,33 % |
| RealBright Development ApS | Ejerskab gennem | 7,5–13,33 % |
| RealBright I A/S | Ejerskab gennem | 7,5–13,33 % |
| Bright Equity ApS | 6–12,49 % | |
| AG Agerbæksvej 13 ApS | Ejerskab gennem | 5–12 % |
| Viby Bakke BF 4-7 ApS | Ejerskab gennem | 5–12 % |
| AMBright A/S | Ejerskab gennem | 5–10 % |
| Probus City Ejendomme ApS | Ejerskab gennem | 5–10 % |
| Viby Bakke BF 12-15 ApS | Ejerskab gennem | 3,75–8,89 % |
| AGRISYS A/S | Ejerskab gennem | 3,33–9 % |
| In summo colle ApS | 2,74–7,66 % | |
| Othania Invest A/S | Ejerskab gennem | 2,5–6,66 % |
| Egholm A/S | Ejerskab gennem | 1,66–5 % |
| KOHSEL HOLDING ApS | Ejerskab gennem | 1,66–5 % |
| Scope Investment Management ApS | Ejerskab gennem | 1,25–3,33 % |
| WeDoBooks Group A/S | Ejerskab gennem | 1,25–3,33 % |