---
title: "Stenforce Facility ApS – Company history and changes"
description: "Stenforce Facility ApS (CVR 35804277). History of registry, management, ownership and address changes. Latest recorded event: 2026-08-03."
canonical_url: "https://datapublica.dk/en/companies/35804277-stenforce-facility-aps/timeline"
locale: "en"
route_type: "company_timeline"
robots: "index,follow"
content_access: "standard"
---

# Stenforce Facility ApS — Timeline

Stenforce Facility ApS \(CVR 35804277\). History of registry, management, ownership and address changes. Latest recorded event: 2026-08-03.

CVR 35804277

## Recorded changes

- 2026-08-03T09:05:54.337Z • filing • annual\_report • Årsrapport 2025 offentliggjort

- 2025-11-25T07:34:53.784Z • registry • misc

- 2025-11-24T00:00:00.000Z • registry • articles\_date • 17. mar. 2014 • 24. nov. 2025

- 2025-11-24T00:00:00.000Z • registry • company\_name • SMARTENS HOLDING ApS • Stenforce Facility ApS

- 2025-11-24T00:00:00.000Z • registry • branch • 642120 - Ikke-finansielle holdingselskaber • 811000 - Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom

- 2025-11-24T00:00:00.000Z • registry • production\_unit\_branch • 642120 - Ikke-finansielle holdingselskaber • 811000 - Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom

- 2025-11-24T00:00:00.000Z • registry • production\_unit\_name • SMARTENS HOLDING ApS • Stenforce Facility ApS

- 2025-11-24T00:00:00.000Z • ownership • child\_company • Nightlife Invest ApS \(CVR 39445360\) som legal ejer med ejerandel 66.67-89.99% og stemmerettigheder 66.67%

- 2025-08-01T12:45:47.623Z • filing • annual\_report • Årsrapport 2024 offentliggjort

- 2025-01-01T00:00:00.000Z • registry • branches • Primær branche: 642020 - Ikke-finansielle holdingselskaber
Sekundær branche: 702200 - Virksomhedsrådgivning og anden rådgivning om driftsledelse • Primær branche: 642120 - Ikke-finansielle holdingselskaber
Sekundær branche: 702000 - Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning

- 2025-01-01T00:00:00.000Z • registry • production\_unit\_branch • 642020 - Ikke-finansielle holdingselskaber • 642120 - Ikke-finansielle holdingselskaber

- 2024-08-05T16:40:40.823Z • filing • annual\_report • Årsrapport 2023 offentliggjort

- 2023-07-31T13:41:03.730Z • filing • annual\_report • Årsrapport 2022 offentliggjort

- 2022-08-05T13:41:46.374Z • filing • annual\_report • Årsrapport 2021 offentliggjort

- 2021-07-21T19:56:08.336Z • filing • annual\_report • Årsrapport 2020 offentliggjort

- 2021-03-25T00:00:00.000Z • ownership • child\_company • Monastic ApS \(CVR 36974265\) som legal ejer med ejerandel 10-14.99% og stemmerettigheder 10.0%

- 2020-10-05T09:01:23.169Z • filing • annual\_report • Årsrapport 2019 offentliggjort

- 2019-09-16T00:00:00.000Z • ownership • child\_company • Nightlife Invest ApS \(CVR 39445360\) som legal ejer med ejerandel 66.67-89.99% og stemmerettigheder 66.67%

- 2019-09-16T00:00:00.000Z • ownership • child\_company • Torvet 5 Hillerød ApS \(CVR 39964066\) som legal ejer med ejerandel 33.33-49.99% og stemmerettigheder 33.33%

- 2019-09-15T00:00:00.000Z • ownership • child\_company • Nightlife Invest ApS \(CVR 39445360\) som legal ejer med ejerandel 20-24.99% og stemmerettigheder 20.0%

- 2019-06-24T14:26:52.804Z • filing • annual\_report • Årsrapport 2018 offentliggjort

- 2018-10-23T00:00:00.000Z • ownership • child\_company • Torvet 5 Hillerød ApS \(CVR 39964066\) som legal ejer med ejerandel 33.33-49.99% og stemmerettigheder 33.33%

- 2018-04-13T00:00:00.000Z • ownership • child\_company • Nightlife Invest ApS \(CVR 39445360\) som legal ejer med ejerandel 20-24.99% og stemmerettigheder 20.0%

- 2018-04-12T00:00:00.000Z • ownership • child\_company • Nightlife Invest ApS \(CVR 39445360\) som legal ejer med ejerandel 50-66.66% og stemmerettigheder 50.0%

- 2018-03-28T00:00:00.000Z • ownership • child\_company • Nightlife Invest ApS \(CVR 39445360\) som legal ejer med ejerandel 50-66.66% og stemmerettigheder 50.0%
