TULIP INVEST ApS
CVRCVR-nummer30582748
Stamdata
Navn | TULIP INVEST ApS |
Adresse | Buen 11 2, 6000, Kolding |
Stiftelsesdato | 1. maj 2007 |
Antal | 1 / 0,29dec. 2024 |
Lokationer (P-enheder) | 1Se lokationer |
Koncernens hjemmeside | https://monac.dk/via MONAC A/S |
Momsregistreret | |
Branche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Navn | TULIP INVEST ApS |
Adresse | Buen 11 2, 6000, Kolding |
Stiftelsesdato | 1. maj 2007 |
Antal | 1 / 0,29dec. 2024 |
Lokationer (P-enheder) | 1Se lokationer |
Koncernens hjemmeside | https://monac.dk/via MONAC A/S |
Momsregistreret | |
Branche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Hold øje med TULIP INVEST ApS
Få en email, når vi registrerer ændringer i regnskaber, ejerskab, ledelse eller ejendomshandler. Så slipper du for selv at tjekke virksomheden.
Gratis konto
Beskrivelse
The company's principal activity comprise holding shares and receivables in unlisted entities as well as holding listed securities.
Økonomi
Selskabsregnskab
| Regnskabsperiode | 2025kr. | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -335.000 | ||||||||
| Driftsresultat | -335.000 | ||||||||
| Resultat før skat | 264.000 | ||||||||
| Årets resultat | -859.000 | ||||||||
| Samlede aktiver | 686.780.000 | ||||||||
| Egenkapital | 648.967.000 | ||||||||
| Gns. ansatte | 0 | ||||||||
2017–2025 Lås regnskabshistorikken op | |||||||||
Datapublica Risk Score
Låst
Vurderer risikoen for økonomiske problemer ud fra virksomhedens regnskaber, historik og relationer.
0 · Lav100 · Høj
Det indgår i vurderingen
Økonomi
Soliditet, indtjening og likviditet
Regnskaber og historik
Sene regnskaber og tidligere økonomiske problemer
Ejere og ledelse
Tidligere konkurser og ejernes øvrige virksomheder
Virksomhed og relationer
Alder, branche og delte adresser eller kontaktoplysninger
Standard: Score og risikoniveauPro: Også detaljeret forklaring af faktorerne
Gazelle
2 vækstår i træk
Børsen Gazelle er Dagbladet Børsens kåring. Datapublica er ikke tilknyttet Børsen. Beregnede statusser er Datapublicas egen analyse af offentlige CVR-regnskabsdata.
Stiftere
| Stifter | Registreret som stifter | Nuværende roller | Ejerandel |
|---|---|---|---|
| Morten Bugge | Registreret som stifter1. maj 2007 | Nuværende roller Direktion | Ejerandel 50–66,66 %Indirekte via Tulip Invest I ApS |
Ledelse og roller
| Person | Roller | Titler |
|---|---|---|
| Morten Bugge | Roller Direktion | TitlerDIREKTØR |
Revisor
| Revisionsfirma | Revisor | Rolle | Fra |
|---|---|---|---|
| EY Godkendt Revisionspartnerselskab | RevisorMartin Fuglkjær Kristensen | RolleState Authorised Public Accountant | Fra8. jul. 2026 |
| EY Godkendt Revisionspartnerselskab | RevisorMorten Østergaard Koch | RolleState Authorised Public Accountant | Fra8. jul. 2026 |
Legale ejere
| Ejer | Ejerandel | Stemmeandel | Fra |
|---|---|---|---|
| Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra30. okt. 2026 |
Dattervirksomheder
| Virksomhed | Ejerandel | Stemmeandel | Fra |
|---|---|---|---|
| Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra1. jun. 2018 | |
| Ejerandel50–66,66 % | Stemmeandel50 % | Fra23. jan. 2023 | |
| Ejerandel50–66,66 % | Stemmeandel50 % | Fra20. jun. 2025 | |
| Ejerandel50–66,66 % | Stemmeandel50 % | Fra31. maj 2026 | |
| Ejerandel33,33–49,99 % | Stemmeandel33,33 % | Fra30. sep. 2022 | |
| Ejerandel33,33–49,99 % | Stemmeandel33,33 % | Fra29. sep. 2022 | |
| Ejerandel33,33–49,99 % | Stemmeandel33,33 % | Fra27. aug. 2024 | |
| Ejerandel33,33–49,99 % | Stemmeandel33,33 % | Fra15. okt. 2024 | |
| Ejerandel33,33–49,99 % | Stemmeandel33,33 % | Fra27. mar. 2026 | |
| Ejerandel25–33,32 % | Stemmeandel25 % | Fra31. dec. 2024 | |
| Ejerandel25–33,32 % | Stemmeandel25 % | Fra31. dec. 2024 | |
| Ejerandel25–33,32 % | Stemmeandel25 % | Fra30. dec. 2024 | |
| Ejerandel25–33,32 % | Stemmeandel25 % | Fra31. dec. 2024 | |
| Ejerandel25–33,32 % | Stemmeandel25 % | Fra31. dec. 2024 | |
| Ejerandel20–24,99 % | Stemmeandel20 % | Fra28. mar. 2025 | |
| Ejerandel10–14,99 % | Stemmeandel10 % | Fra7. jun. 2024 | |
| Ejerandel10–14,99 % | Stemmeandel10 % | Fra1. sep. 2022 | |
| Ejerandel10–14,99 % | Stemmeandel10 % | Fra1. okt. 2021 | |
| Ejerandel5–9,99 % | Stemmeandel5 % | Fra12. sep. 2023 |
Ultimative ejere
| Navn | Ejerskab gennem | Beregnet ejerandel |
|---|---|---|
| Morten Bugge | Ejerskab gennem | 50–66,66 % |
| Kasper Bormlund Bugge | Ejerskab gennem | 20–24,99 % |
| Markus Bormlund Bugge | Ejerskab gennem | 20–24,99 % |
Indirekte ejede virksomheder
| Navn | Ejerskab gennem | Beregnet ejerandel |
|---|---|---|
| Rocket Padel Danmark ApS | Ejerskab gennem | 50–66,66 % |
| Rocket Padel Holland ApS | Ejerskab gennem | 50–66,66 % |
| Rocket Padel Kolding ApS | Ejerskab gennem | 50–66,66 % |
| Rocket Padel Nørresundby ApS | Ejerskab gennem | 50–66,66 % |
| Rocket Padel Randers ApS | Ejerskab gennem | 50–66,66 % |
| Rocket Padel Spain ApS | Ejerskab gennem | 50–66,66 % |
| Rocket Padel U.K. ApS | Ejerskab gennem | 50–66,66 % |
| Skovbrynet 61 A/S | Ejerskab gennem | 50–66,66 % |
| Rocket Padel Esbjerg ApS | Ejerskab gennem | 33,33–59,99 % |
| AB af 30.11.2023 ApS | Ejerskab gennem | 33,33–49,99 % |
| Skagen Fiskerestaurant Kolding ApS | Ejerskab gennem | 33,33–49,99 % |
| Skagen Fiskerestaurant, Esplanaden ApS | Ejerskab gennem | 33,33–49,99 % |
| Skagen Fiskerestaurant, Østergade ApS | Ejerskab gennem | 33,33–49,99 % |
| KOLDINGHALLERNE A/S | Ejerskab gennem | 29,99–49,99 % |
| Energy Cool ApS | Ejerskab gennem | 25–44,44 % |
| Energy Cool Global ApS | Ejerskab gennem | 25–44,44 % |
| Rocket Padel Viborg Holding ApS | Ejerskab gennem | 25–44,44 % |
| KIF HÅNDBOLD ELITE A/S | Ejerskab gennem | 22,22–44,99 % |
| Off The Pitch ApS | Ejerskab gennem | 20–24,99 % |
| EC Ejendom ApS | Ejerskab gennem | 10–16,66 % |
| Global Evolution Asset Management A/S | Ejerskab gennem | 4,5–9,99 % |
| Global Evolution Financial ApS | Ejerskab gennem | 4,5–9,99 % |