DSRAC ApS
CVRCVR-nummer32089313Opløst
Stamdata
Navn | DSRAC ApS |
Adresse | Toldbodgade 8, 4700, Næstved |
Stiftelsesdato | 1. apr. 2009 |
Antal | 1 / 0,12okt. 2020 |
Lokationer (P-enheder) | 0 |
Branche | Konsulentbistand vedrørende informationsteknologi (620200) |
Navn | DSRAC ApS |
Adresse | Toldbodgade 8, 4700, Næstved |
Stiftelsesdato | 1. apr. 2009 |
Antal | 1 / 0,12okt. 2020 |
Lokationer (P-enheder) | 0 |
Branche | Konsulentbistand vedrørende informationsteknologi (620200) |
Hold øje med DSRAC ApS
Få en email, når vi registrerer ændringer i regnskaber, ejerskab, ledelse eller ejendomshandler. Så slipper du for selv at tjekke virksomheden.
Gratis konto
Beskrivelse
Selskabets væsentligste aktiviteter består i salg og formidling af IT-produkter og serviceydelser.
Økonomi
Selskabsregnskab
| Regnskabsperiode | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -81.464 | ||||
| Driftsresultat | -81.464 | ||||
| Resultat før skat | -90.317 | ||||
| Årets resultat | -90.317 | ||||
| Samlede aktiver | 533.798 | ||||
| Egenkapital | 19.741 | ||||
| Gns. ansatte | 0 | ||||
2018–2022 Lås regnskabshistorikken op | |||||
Datapublica Risk Score
Låst
Vurderer risikoen for økonomiske problemer ud fra virksomhedens regnskaber, historik og relationer.
0 · Lav100 · Høj
Det indgår i vurderingen
Økonomi
Soliditet, indtjening og likviditet
Regnskaber og historik
Sene regnskaber og tidligere økonomiske problemer
Ejere og ledelse
Tidligere konkurser og ejernes øvrige virksomheder
Virksomhed og relationer
Alder, branche og delte adresser eller kontaktoplysninger
Standard: Score og risikoniveauPro: Også detaljeret forklaring af faktorerne
Ledelse og roller
Ingen aktuelle ledelses- eller rolleoplysninger tilgængelige
Revisor
| Revisionsfirma | Revisor | Rolle | Fra |
|---|---|---|---|
| ENGELSTED PETERSEN | RevisorLars Engelsted Petersen | Rolle— | Fra10. aug. 2022 |
Legale ejere
| Ejer | Ejerandel | Stemmeandel | Fra | Til |
|---|---|---|---|---|
| Ejerandel25–33,32 % | Stemmeandel25 % | Fra28. dec. 2017 | Til11. okt. 2023 | |
| Ejerandel20–24,99 % | Stemmeandel20 % | Fra30. jun. 2016 | Til11. okt. 2023 | |
| Ejerandel20–24,99 % | Stemmeandel20 % | Fra30. jun. 2016 | Til11. okt. 2023 | |
| Ejerandel25–33,32 % | Stemmeandel25 % | Fra22. feb. 2016 | Til11. okt. 2023 | |
| Ejerandel33,33–49,99 % | Stemmeandel33,33 % | Fra28. jun. 2018 | Til3. jun. 2020 | |
| Ejerandel33,33–49,99 % | Stemmeandel33,33 % | Fra22. feb. 2016 | Til29. jun. 2018 | |
Udenlandsk juridisk enhed | Ejerandel10–14,99 % | Stemmeandel10 % | Fra22. feb. 2016 | Til28. dec. 2017 |
| Ejerandel10–14,99 % | Stemmeandel10 % | Fra22. feb. 2016 | Til29. jun. 2016 | |
| Ejerandel5–9,99 % | Stemmeandel5 % | Fra22. feb. 2016 | Til29. jun. 2016 | |
| Ejerandel5–9,99 % | Stemmeandel5 % | Fra22. feb. 2016 | Til29. jun. 2016 | |
| Ejerandel50–66,66 % | Stemmeandel50 % | Fra1. apr. 2015 | Til21. feb. 2016 | |
| Ejerandel15–19,99 % | Stemmeandel15 % | Fra1. apr. 2015 | Til21. feb. 2016 | |
| Ejerandel10–14,99 % | Stemmeandel10 % | Fra1. apr. 2015 | Til21. feb. 2016 | |
| Ejerandel10–14,99 % | Stemmeandel10 % | Fra1. apr. 2015 | Til21. feb. 2016 | |
| Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra1. apr. 2009 | Til31. mar. 2015 |