ANPARTSSELSKABET AF 1. OKTOBER 2011
CVRCVR-nummer34092524
Stamdata
Navn | ANPARTSSELSKABET AF 1. OKTOBER 2011 |
Adresse | Industrivej 5, 6261, Bredebro |
Stiftelsesdato | 22. dec. 2011 |
Lokationer (P-enheder) | 1Se lokationer |
Branche | Anden finansiel formidling i.a.n. (649990) |
Navn | ANPARTSSELSKABET AF 1. OKTOBER 2011 |
Adresse | Industrivej 5, 6261, Bredebro |
Stiftelsesdato | 22. dec. 2011 |
Lokationer (P-enheder) | 1Se lokationer |
Branche | Anden finansiel formidling i.a.n. (649990) |
Hold øje med ANPARTSSELSKABET AF 1. OKTOBER 2011
Få en email, når vi registrerer ændringer i regnskaber, ejerskab, ledelse eller ejendomshandler. Så slipper du for selv at tjekke virksomheden.
Gratis konto
Beskrivelse
Formål Selskabets formål er at erhverve og eje aktier i ECCO Holding A/S. Koncernen producerer og sælger fodtøj og accessories til wholesale og retail. Beholdningen af aktier i ECCO Holding A/S udgør 27,1 % med bestemmende indflydelse.
Økonomi
| Regnskabsperiode | 2025kr. | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 0 | ||||||||
| Driftsresultat | -119.865.000 | ||||||||
| Resultat før skat | -81.789.000 | ||||||||
| Årets resultat | -87.622.000 | ||||||||
| Samlede aktiver | 3.359.993.000 | ||||||||
| Egenkapital | 3.359.735.000 | ||||||||
| Gns. ansatte | 21.111 | ||||||||
2017–2025 Lås regnskabshistorikken op | |||||||||
Datapublica Risk Score
Låst
Vurderer risikoen for økonomiske problemer ud fra virksomhedens regnskaber, historik og relationer.
0 · Lav100 · Høj
Det indgår i vurderingen
Økonomi
Soliditet, indtjening og likviditet
Regnskaber og historik
Sene regnskaber og tidligere økonomiske problemer
Ejere og ledelse
Tidligere konkurser og ejernes øvrige virksomheder
Virksomhed og relationer
Alder, branche og delte adresser eller kontaktoplysninger
Standard: Score og risikoniveauPro: Også detaljeret forklaring af faktorerne
Kontakt
Der er ikke registreret kontaktoplysninger på virksomheden.
Ledelse og roller
| Person | Roller | Titler |
|---|---|---|
| Hanni Merete Toosbuy | Roller DirektionEJERREGISTER | TitlerDIREKTØR |
| Søren Stier | Roller Direktion | TitlerDIREKTØR |
Revisor
| Revisionsfirma | Revisor | Rolle | Fra |
|---|---|---|---|
| EY Godkendt Revisionspartnerselskab | RevisorMorten Østergaard Koch | Rollestatsaut. revisor | Fra26. jun. 2026 |
Legale ejere
| Ejer | Ejerandel | Stemmeandel | Fra |
|---|---|---|---|
| Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra22. dec. 2011 |
Dattervirksomheder
| Virksomhed | Ejerandel | Stemmeandel | Fra |
|---|---|---|---|
| Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra25. feb. 2026 | |
| Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra18. mar. 2024 | |
| Ejerandel50–66,66 % | Stemmeandel50 % | Fra12. jun. 2025 | |
| Ejerandel50–66,66 % | Stemmeandel50 % | Fra10. jun. 2025 | |
| Ejerandel25–33,32 % | Stemmeandel100 % | Fra22. dec. 2011 | |
| Ejerandel20–24,99 % | Stemmeandel20 % | Fra23. okt. 2018 | |
| Ejerandel10–14,99 % | Stemmeandel10 % | Fra15. okt. 2021 |
Ultimative ejere
| Navn | Ejerskab gennem | Beregnet ejerandel |
|---|---|---|
| Hanni Merete Toosbuy | Ejerskab gennem Direkte | 100 % |
Indirekte ejede virksomheder
| Navn | Ejerskab gennem | Beregnet ejerandel |
|---|---|---|
| More Ships ApS | Ejerskab gennem | 100 % |
| Bryggernes Plads 15 ApS | Ejerskab gennem | 25–33,32 % |
| E2B ApS | Ejerskab gennem | 25–33,32 % |
| ECCO Investment Corporation A/S | Ejerskab gennem | 25–33,32 % |
| KB Lindvedhave P/S | 25–33,32 % | |
| KB Nr. Bjert P/S | 25–33,32 % | |
| KB Stige P/S | 25–33,32 % | |
| KB Strandgaderne P/S | 25–33,32 % | |
| KB Strømmen P/S | 25–33,32 % | |
| Klindt Jagt & Outdoor A/S | Ejerskab gennem | 25–33,32 % |
| OmniGraph A/S | Ejerskab gennem | 25–33,32 % |
| ECCO MIDDLE EAST A/S | Ejerskab gennem | 22,5–33,32 % |
| ECCO SKO A/S | Ejerskab gennem | 22,5–33,32 % |
| ECCOLET PORTUGAL ApS | Ejerskab gennem | 22,5–33,32 % |
| El-vej 2, Kolding ApS | Ejerskab gennem | 20–24,99 % |
| KB Lindvedhave II P/S | Ejerskab gennem | 20–24,99 % |
| KBB Bybladet P/S | 18,33–31,65 % | |
| Sequence Holding ApS | Ejerskab gennem | 16,66–29,99 % |
| Dee4 Capital Fund II K/S | Ejerskab gennem | 15–19,99 % |
| Dee4 Fund II Holding GP ApS | Ejerskab gennem | 15–19,99 % |
| Dee4 Fund II Holding II GP ApS | Ejerskab gennem | 15–19,99 % |
| Dee4 Fund II Holding II K/S | Ejerskab gennem | 15–19,99 % |
| Dee4 Fund II Holding K/S | Ejerskab gennem | 15–19,99 % |
| Dee4 VesselCo 10 GP ApS | Ejerskab gennem | 15–19,99 % |
| Dee4 VesselCo 11 GP ApS | Ejerskab gennem | 15–19,99 % |
| Dee4 VesselCo 8 GP ApS | Ejerskab gennem | 15–19,99 % |
| Dee4 VesselCo 9 GP ApS | Ejerskab gennem | 15–19,99 % |
| NRDGP ApS | Ejerskab gennem | 12,5–22,22 % |
| Dee4 Capital Partners ApS | Ejerskab gennem | 10–14,99 % |
| Dee4 Partners Invest ApS | Ejerskab gennem | 10–14,99 % |
| ADVANTAGE Infrastruktur 2021 I K/S | Ejerskab gennem | 8,33–16,66 % |
| Circlia Nordic ApS | Ejerskab gennem | 8,33–16,66 % |
| Kinnerton Living K/S | Ejerskab gennem | 8,33–16,66 % |
| Dee4 Fund II Accumulator ApS | Ejerskab gennem | 5–9,99 % |
| DPG Invest ApS | Ejerskab gennem | 5–8,33 % |
| Generationsskifte Invest II A/S | Ejerskab gennem | 5–8,33 % |
| GI II Invest 3 ApS | Ejerskab gennem | 5–8,33 % |
| Kinnerton Boligudlejning K/S | Ejerskab gennem | 5–8,33 % |
| TM TØNDER HÅNDBOLD ELITE A/S | Ejerskab gennem | 3,75–6,67 % |
| GI II Invest 2 ApS | Ejerskab gennem | 3,33–7,5 % |
| Generationsskifte Invest III A/S | Ejerskab gennem | 1,25–3,33 % |
| GI III Invest 1 ApS | Ejerskab gennem | 1,25–3,33 % |
| GI III Invest 2 ApS | Ejerskab gennem | 1,25–3,33 % |
| ICP 2020 II K/S | Ejerskab gennem | 0,41–1,67 % |
| ECCO Europe AG | Ejerskab gennem | Ukendt ejerandel |
| Ejendomsselskabet Røjvej P/S | Ejerskab gennem | Ukendt ejerandel |