WARD247 ApS
Stamdata
Navn | WARD247 ApS |
Adresse | Danneskiold-Samsøes Allé 41, 1434, København K |
Stiftelsesdato | 17. apr. 2019 |
Antal | 12 / 11 |
Lokationer (P-enheder) | 1Se lokationer |
Hjemmeside | https://ward247.com/ |
Branche | Anden udgivelse af software (582900) |
Navn | WARD247 ApS |
Adresse | Danneskiold-Samsøes Allé 41, 1434, København K |
Stiftelsesdato | 17. apr. 2019 |
Antal | 12 / 11 |
Lokationer (P-enheder) | 1Se lokationer |
Hjemmeside | https://ward247.com/ |
Branche | Anden udgivelse af software (582900) |
Hold øje med WARD247 ApS
Beskrivelse
WARD 24/7 udvikler teknologi til kontinuerlig patientovervågning på medicinske og kirurgiske sengeafsnit.
WARD 24/7 leverer WARD-CSS, et sensoruafhængigt integrationslag, der forbinder medicinsk udstyr og kliniske informationssystemer, samler og analyserer kontinuerlige data om vitale værdier og præsenterer strukturerede oversigter og handlingsorienterede alarmer til støtte for tidlig opdagelse af klinisk forværring.
Egen beskrivelse på virk.dk
Description of key activities of the companyLike previous years, the activities are developing, manufacturing, and selling clinical support systems for high-risk patients.
Produkter & services
WARD Clinical Support System (WARD-CSS) · Kontinuerlig overvågning af vitale værdier · Webapp og mobilapp til patientovervågning · Integration med medicinsk udstyr og kliniske informationssystemer · Handlingsorienterede alarmer til tidlig opdagelse af klinisk forværring
Brancher
Medicinsk software og digital sundhed · Sundhedsteknologi
Kundetyper
Sundhedsinstitutioner · Sundhedspersonale
Økonomi
| Regnskabsperiode | 2025kr. | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -6.810.332 | ||||||
| Driftsresultat | -19.749.605 | ||||||
| Resultat før skat | -20.976.180 | ||||||
| Årets resultat | -19.088.134 | ||||||
| Samlede aktiver | 19.683.553 | ||||||
| Egenkapital | -1.092.732 | ||||||
| Gns. ansatte | 14 | ||||||
2019–2025 Lås regnskabshistorikken op | |||||||
Datapublica Risk Score
Det indgår i vurderingen
Økonomi
Soliditet, indtjening og likviditet
Regnskaber og historik
Sene regnskaber og tidligere økonomiske problemer
Ejere og ledelse
Tidligere konkurser og ejernes øvrige virksomheder
Virksomhed og relationer
Alder, branche og delte adresser eller kontaktoplysninger
Standard: Score og risikoniveauPro: Også detaljeret forklaring af faktorerne
Stiftere
| Stifter | Registreret som stifter | Nuværende roller | Ejerandel |
|---|---|---|---|
| Christian Sylvest Meyhoff | Registreret som stifter17. apr. 2019 | Nuværende roller Bestyrelse | Ejerandel 5–9,99 %Indirekte via Meyhoff Medical ApS |
| Eske Kvanner Aasvang | Registreret som stifter17. apr. 2019 | Nuværende roller — | Ejerandel 5–9,99 %Indirekte via Aasvang.Inc ApS |
| Helge Bjarup Dissing Sørensen | Registreret som stifter17. apr. 2019 | Nuværende roller — | Ejerandel — |
Ledelse og roller
| Person | Roller | Titler |
|---|---|---|
| Anders Schnettler Kristensen | Roller Bestyrelse | TitlerFORMAND |
| Christian Sylvest Meyhoff | Roller Bestyrelse | TitlerBESTYRELSESMEDLEM |
| Claudia Maria Colciago | Roller Bestyrelse | TitlerBESTYRELSESMEDLEM |
| Helle Monrad-Gylling | Roller Bestyrelse | TitlerBESTYRELSESMEDLEM |
| Betina Kaas Langemark | Roller Direktion | TitlerADM. DIR. |
Revisor
| Revisionsfirma | Revisor | Rolle | Fra |
|---|---|---|---|
| Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab | RevisorDaniel Gaardsdal Lauridsen | Rollestatsautoriseret revisor | Fra1. jul. 2026 |
| Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab | RevisorSebastian With Raunstrup | Rollestatsautoriseret revisor | Fra1. jul. 2026 |
Legale ejere
| Ejer | Ejerandel | Stemmeandel | Fra |
|---|---|---|---|
| Ejerandel20–24,99 % | Stemmeandel20 % | Fra19. maj 2026 | |
Unknown Other Participant | Ejerandel20–24,99 % | Stemmeandel20 % | Fra19. maj 2026 |
| Ejerandel5–9,99 % | Stemmeandel5 % | Fra21. dec. 2023 | |
| Ejerandel5–9,99 % | Stemmeandel5 % | Fra21. dec. 2023 | |
| Ejerandel5–9,99 % | Stemmeandel5 % | Fra21. dec. 2023 | |
| Ejerandel5–9,99 % | Stemmeandel5 % | Fra21. dec. 2023 | |
| Ejerandel5–9,99 % | Stemmeandel5 % | Fra21. dec. 2023 | |
| Ejerandel5–9,99 % | Stemmeandel5 % | Fra21. dec. 2023 | |
| Ejerandel5–9,99 % | Stemmeandel5 % | Fra21. dec. 2023 |
Ultimative ejere
| Navn | Ejerskab gennem | Beregnet ejerandel |
|---|---|---|
| Danmarks Eksport- og Investeringsfond | Ejerskab gennem Direkte | 20–24,99 % |
| 🇫🇮Innovestor Life Science Fund Ky | Ejerskab gennem Direkte | 20–24,99 % |
| Betina Kaas Langemark | Ejerskab gennem | 5–9,99 % |
| Charlotte Lin Witzel Sørensen | Ejerskab gennem | 5–9,99 % |
| Christian Sylvest Meyhoff | Ejerskab gennem | 5–9,99 % |
| Eske Kvanner Aasvang | Ejerskab gennem | 5–9,99 % |
| Tais Clausen | 4,5–9,99 % | |
| Christina Rind Helsbro | Ejerskab gennem | 1,25–3,33 % |
| Jens Dalegaard Abrahamsson | Ejerskab gennem | 1–2,5 % |
| Lars Monrad-Gylling | Ejerskab gennem | 1–2,5 % |
| Lars Ulrik Espersen | Ejerskab gennem | 0,75–2 % |
| Anders Høeg | Ejerskab gennem | 0,5–1,5 % |
| Jesper Højberg Christensen | Ejerskab gennem | 0,5–1,5 % |
| Anders Kjær Jørgensen | Ejerskab gennem | 0,41–1,67 % |
| Pierre Andre d'Hermilly | Ejerskab gennem | 0,37–1,34 % |
| Yvonne Anna-Lena d'Hermilly | Ejerskab gennem | 0,37–1,34 % |
| Line Graulund Jørgensen | Ejerskab gennem | 0,31–1,11 % |
| Mikkel Graulund Jørgensen | Ejerskab gennem | 0,31–1,11 % |
| Søren Lauridsen Færch | Ejerskab gennem | 0,25–1 % |
| Thomas Geza Solyom Nagy | Ejerskab gennem | 0,25–1 % |
| Bjarne Vindbæk Emborg Pedersen | Ejerskab gennem | 0,2–1,11 % |
| Lærke Dahlgaard Pedersen | Ejerskab gennem | 0,2–1,11 % |
| Lasse Pedersen | Ejerskab gennem | 0,2–1,11 % |
| Tina Pedersen | Ejerskab gennem | 0,2–1,11 % |
| Jørgen Gudmund Pedersen | Ejerskab gennem | 0,06–0,34 % |
| Tage Pedersen | Ejerskab gennem | 0,06–0,34 % |