Aloha Holding II ApS
Stamdata
Navn | Aloha Holding II ApS |
Adresse | Majvænget 21, 9270, Klarup |
Stiftelsesdato | 19. nov. 2021 |
Lokationer (P-enheder) | 1Se lokationer |
Branche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Navn | Aloha Holding II ApS |
Adresse | Majvænget 21, 9270, Klarup |
Stiftelsesdato | 19. nov. 2021 |
Lokationer (P-enheder) | 1Se lokationer |
Branche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Hold øje med Aloha Holding II ApS
Beskrivelse
Selskabets formål er at besidde kapitalandele i datterselskaber og associerede selskaber, at drive investeringsvirksomhed samt anden dermed efter direktionens skøn beslægtet.
Økonomi
| Regnskabsperiode | 2025kr. | |||
|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -2.875 | |||
| Resultat før skat | -2.875 | |||
| Årets resultat | -2.875 | |||
| Samlede aktiver | 24.955 | |||
| Egenkapital | 12.392 | |||
| Gns. ansatte | 0 | |||
2022–2025 Lås regnskabshistorikken op | ||||
Datapublica Risk Score
Det indgår i vurderingen
Økonomi
Soliditet, indtjening og likviditet
Regnskaber og historik
Sene regnskaber og tidligere økonomiske problemer
Ejere og ledelse
Tidligere konkurser og ejernes øvrige virksomheder
Virksomhed og relationer
Alder, branche og delte adresser eller kontaktoplysninger
Standard: Score og risikoniveauPro: Også detaljeret forklaring af faktorerne
Kontakt
Der er ikke registreret kontaktoplysninger på virksomheden.
Gazelle
Henter gazelle-status…
Børsen Gazelle er Dagbladet Børsens kåring. Datapublica er ikke tilknyttet Børsen. Beregnede statusser er Datapublicas egen analyse af offentlige CVR-regnskabsdata.
Stiftere
| Stifter | Registreret som stifter | Nuværende roller | Ejerandel |
|---|---|---|---|
| Tina Thorbjørnsen | Registreret som stifter19. nov. 2021 | Nuværende roller Direktion | Ejerandel 100 %Legal |
Ledelse og roller
| Person | Roller | Titler |
|---|---|---|
| Tina Thorbjørnsen | Roller DirektionEJERREGISTER | TitlerDIREKTØR |
Revisor
| Revisionsfirma | Revisor | Rolle | Fra |
|---|---|---|---|
| Beierholm | RevisorThomas Nic. Nielsen | RolleStatsaut. revisor | Fra1. jul. 2026 |
Legale ejere
| Ejer | Ejerandel | Stemmeandel | Fra |
|---|---|---|---|
| Ejerandel100 % | Stemmeandel100 % | Fra19. nov. 2021 |
Dattervirksomheder
| Virksomhed | Ejerandel | Stemmeandel | Fra |
|---|---|---|---|
| Ejerandel25–33,32 % | Stemmeandel0 % | Fra22. nov. 2021 |
Ultimative ejere
| Navn | Ejerskab gennem | Beregnet ejerandel |
|---|---|---|
| Tina Thorbjørnsen | Ejerskab gennem Direkte | 100 % |
Indirekte ejede virksomheder
| Navn | Ejerskab gennem | Beregnet ejerandel |
|---|---|---|
| VS Komplementar ApS | Ejerskab gennem | 16,66–29,99 % |
| VS10 ApS | Ejerskab gennem | 16,66–29,99 % |
| Intellis A/S | Ejerskab gennem | 12,5–22,22 % |
| OAKBERRY Nordic ApS | Ejerskab gennem | 12,5–22,22 % |
| Nectar Dyrkøb Skindergade ApS | Ejerskab gennem | 8,33–16,66 % |
| Den Røde Tråd II A/S | Ejerskab gennem | 6,25–11,11 % |
| Klarup Have Komplementar ApS | Ejerskab gennem | 6,25–11,11 % |
| Klarup Have P/S | Ejerskab gennem | 6,25–11,11 % |
| Nectar København Trend ApS | Ejerskab gennem | 6,25–11,11 % |
| Nectar KT Åboulevard ApS | Ejerskab gennem | 6,25–11,11 % |
| Nectar KT Fredensgade ApS | Ejerskab gennem | 6,25–11,11 % |
| Nectar KT OG66 Holding ApS | Ejerskab gennem | 6,25–11,11 % |
| Nectar KT OS Holding ApS | Ejerskab gennem | 6,25–11,11 % |
| Nectar Ny Kongensgade ApS | Ejerskab gennem | 6,25–11,11 % |
| Projektselskabet Røde Tråd 2 ApS | Ejerskab gennem | 6,25–11,11 % |
| Nectar Åboulevard ApS | Ejerskab gennem | 5–8,33 % |
| Nectar Åboulevard HoldCo ApS | Ejerskab gennem | 5–8,33 % |
| Nectar Thorsgade ApS | Ejerskab gennem | 5–8,33 % |
| Nectar Thorsgade HoldCo ApS | Ejerskab gennem | 5–8,33 % |
| Grønningen Strib A/S | Ejerskab gennem | 3,75–6,67 % |
| Horsekildevej 2-6 Holding ApS | Ejerskab gennem | 3,75–6,67 % |
| Nectar Sæby Udsigten ApS | Ejerskab gennem | 3,75–6,67 % |
| Nectar Udsigten HoldCo ApS | Ejerskab gennem | 3,75–6,67 % |
| Nectar Valby Boligfond ApS | Ejerskab gennem | 3,75–6,67 % |
| Amager Strandvej II ApS | Ejerskab gennem | 2,5–5 % |
| Amager Strandvej II Holding A/S | Ejerskab gennem | 2,5–5 % |
| H. N. Clausens Gade Aarhus A/S | Ejerskab gennem | 2,5–5 % |
| Nectar Kingosparken K/S | Ejerskab gennem | 2,5–5 % |
| Nectar KP-Holding K/S | Ejerskab gennem | 2,5–5 % |
| Nectar KP-Komplementar ApS | Ejerskab gennem | 2,5–5 % |
| ROOF Invest Frederiksberg Holding A/S | Ejerskab gennem | 2,5–5 % |
| ROOF Invest Frederiksberg ApS | 2,5–5 % | |
| Nectar Vinge 2 ApS | Ejerskab gennem | 1,25–3,33 % |
| Nectar Vinge 3 ApS | Ejerskab gennem | 1,25–3,33 % |
| Nectar Vinge Holding ApS | Ejerskab gennem | 1,25–3,33 % |